Studenci UAM wybiorą się do Zjednoczonej Republiki Tanzanii. W odległym zakątku świata będą realizować studencki projekt naukowy. Mowa oczywiście o GEOpraktykach, które organizowane są na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych po raz szósty.

Studenci UAM połączą ciekawość świata z badaniami

W ten sposób studenci UAM łączą ciekawość świata i zainteresowania badawcze. W tym roku studenci za cel obrali Zjednoczoną Republikę Tanzanii − państwo we wschodniej Afryce powstałe z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru. Wyprawa rozpocznie się 27 lipca 2021 r., a studenci UAM będą eksplorować Tanzanię i prowadzić badania naukowe pod nadzorem opiekuna naukowego dr Magdaleny Kugiejko. Ich celem jest przeprowadzenie badań w kilku parkach narodowych (między innymi w słynnym Serengeti), na wybrzeżu jeziora Tanganika oraz w klimacie wilgotnego Zanzibaru.

Cele związane z prowadzeniem badań naukowych, m.in.:

• ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym,
  • pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel,
  • zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti,
  • osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego.

Wiecie, że studenci UAM w ramach projektu Geopraktyki robili już wiele niezwykłych rzeczy w czasie wakacji? Badali lodowce w najwyższych partiach gór świata, rozkład ewaporacji w tropikach czy uwarunkowania fizykochemiczne rzek w Amazonii.

Zapraszamy do śledzenia poczynań studentów na ich mediach społecznościowych:

Facebook – przejdź na profil!

Instagram – dodaj do obserwowanych!

Wesprzyj wyprawę studentów za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl!