Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to uczelnia, która wspiera swoich studentów w wejściu na rynek pracy. Na uczelni prężnie działa Biuro Karier, które łączy studentów UAM z pracodawcami. Jak to działa?

UAM stawia na praktykę

Studia to czas intensywnego przygotowania do podjęcia pracy zawodowej. W trakcie 3 lub 5 lat nauki studenci UAM przyswajają wiedzę i zdobywają praktyczne umiejętności, które pomogą im w odniesieniu sukcesu na rynku pracy. Wykształcenie i porządne przygotowanie to nie jedyne narzędzia uczelni. Studenci i absolwenci mogą skorzystać ze wsparcia Biura Karier. To miejsce, w którym otrzymają profesjonalne wsparcie – od wskazówek doradcy zawodowego po pomoc w poszukiwaniu pracy. Dzięki temu możliwa jest praca już na studiach.

Praca po studiach, a może w trakcie nauki?

Świat się zmienia, rynek pracy także. To właśnie dynamika rynku pracy powoduje, że studenci rozpoczynają pracę zawodową jeszcze w trakcie nauki. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie – otrzymasz wsparcie. Jeśli potrzebujesz pracy w trakcie studiów ze względów finansowych – także możesz liczyć na pomoc w jej znalezieniu.

Wydziały UAM zawierają porozumienia z pracodawcami, dzięki którym studenci UAM odbywają staże i praktyki. To pierwszy sposób na znalezienie pracy – jeśli sprawdzisz się podczas stażu czy praktyki, firma może zaproponować Ci współpracę.

Drugi to skorzystanie z pośrednictwa Biura Karier. Jego pracownicy pomogą Ci w ocenie umiejętności i predyspozycji oraz znajdą ofertę pracy spełniającą Twoje oczekiwania. Aby skorzystać z możliwości oferowanych przez Biuro Karier – przejdź na dedykowaną stronę i załóż konto.

W naszej ofercie znajdują się również szkolenia, indywidualne konsultacje doradcze, dni z Biurem Karier na Wydziałach UAM, spotkania z pracodawcami, webinary oraz programy ambasadorskie.

Biuro Karier UAM