Na UAM studiuje ponad 40 tysięcy studentów. Wykłady i ćwiczenia prowadzi dla nich doświadczona kadra. To ponad 3 tysiące nauczycieli akademickich. Zapewnienie przyjaznych warunków nauki i studiowania jest możliwe tylko dzięki rozbudowanej infrastrukturze. Wiecie, że UAM ma 3 kampusy zlokalizowane w zupełnie innych częściach miasta?

Kampus Ogrody

nazywany przez studentów Samarzewem to trzy budynki uniwersyteckie. Są one siedzibą kilku wydziałów szkoły humanistycznej UAM.  Nazwa Szamarzewo pochodzi od ulicy Szamarzewskiego, przy której mieści się kampus. Budynki z dwóch stron otacza park, w którym studenci chętnie spędzają przerwy między wykładami czy regenerują siły w trakcie sesji. Częścią kampusu jest też budynek na ulicy Międzychodzkiej. Odbywają się w nimi zajęcia językowe oraz prowadzone są badania focusowe.

Studia na UAM. Kampus Ogrody

Kampus Śródmiejski

tworzą najstarsze budynki uniwersyteckie, które znajdują się w centrum miasta. Urzekają swoją historią i architekturą. Studenci UAM chwalą sobie siedziby wydziałów za Obok budynków wydziałowych w samym centrum Poznania znajduje się Collegium Minus – siedziba rektorów oraz aula uniwersytecka. To także miejsce pracy kadry administracyjnej.

Studia na UAM. Kampus Śródmiejski

Kampus Morasko

jest jednym z najnowocześniejszych kampusów akademickich w Polsce. Nowoczesne budynki wraz z otaczającą architekturą stanowią siedzibę kilkunastu wydziałów. Do roku 2022 powstanie akademik Morasko, dzięki któremu kampus stanie się dla studentów także drugim domem. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ogromna przestrzeń, dzięki której studenci przerwie między wykładami mogą odpocząć na łonie natury. Przestronne sale wykładowe wyposażone w wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Kampus Morasko stanowi także bazę wielu studenckich inicjatyw, które budują towarzyskie życie akademickie.

Studia na UAM. Kampus Morasko

Filie

W budynkach na poznańskich kampusach funkcjonuje łącznie 20 wydziałów ale UAM to także 4 filie zamiejscowe. Warto poznać ich ofertę edukacyjną, ponieważ oferują kierunki studiów, które stanowią wąskie specjalizacje, a prowadzone na nich zajęcia mają charakter bardzo praktyczny.  Są to:

• Collegium Polonicum w Słubicach
  • Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie
  • Nadnotecki Instytut UAM w Pile
  • Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Ponadto filie stwarzają możliwość zdobycia dyplomu UAM, bez konieczności mieszkania w Poznaniu.