Egzaminy wstępne na studia są prowadzone tylko na wybranych kierunkach. Przy zdecydowanej większości propozycji studiów I stopnia liczą się wyniki egzaminu maturalnego.
Przypominamy, że studia I stopnia to studia licencjackie i inżynierskie. Kryterium przyjęcia są zazwyczaj wyniki matury, ale zapisując się na dany kierunek warto w Systemie Internetowej Rekrutacji sprawdzić zasady rekrutacji. Egzaminy wstępne odbywają się na kierunku reżyseria dźwięku, teologia: specjalność kapłańska oraz specjalność katachetyczno – pastoralna, pedagogika specjalna: specjalność logopedia, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Każdego roku pojawiają się jednak nowe kierunki studiów i specjalności w ich ramach. Oznacza to, że lista kierunków, na których przeprowadzane są egzaminy wstępne na studia, zmienia się podczas każdej rekrutacji. Warto więc poszukać w SIR w zasadach rekrutacji informacji o sprawdzianie praktycznym.
Skąd informacje o dacie i miejscu egzaminu wstępnego?
Rekrutacja na studia UAM jest prawie w pełni online. I w taki właśnie sposób dotrze do kandydatów informacja o egzaminie wstępnym na studia. Wiadomość o terminie, miejscu i godzinie sprawdzianu praktycznego zostanie wysłana na konto założone w Systemie Internetowej Rekrutacji. Godziny, a nawet terminy egzaminu mogą być bardzo zróżnicowane. Zdarza się bowiem, że niektóre kierunki wymagają egzaminu ustnego. W związku z tym komisja egzaminacyjna daje sobie czas na rozmowę z osobami zdającymi.
Obecność jest obowiązkowa. Osoby, które nie pojawią się na egzaminie wstępnym, nie zostaną przyjęte na studia. Sprawdzian praktyczny obowiązuje przy niewielkiej liczbie kierunków na studia. Oznacza to, że decyzja o jego przeprowadzeniu jest kluczowa przy rekrutacji przyszłych studentów. Komisja chce sprawdzić nie tylko wiedzę, ale też umiejętności, stopień zaawansowania, a czasem predyspozycje osób ubiegających się o przyjęcie. Często przecież liczba miejsc na te kierunki jest niewielka. Tak małe grupy są tworzone ze względów na praktyczne aspekty prowadzenia zajęć.
O samym procesie rekrutacji przeczytasz zaglądając do zakładki Rekrutacja – gorąco polecamy!
Dodaj komentarz