Podcasty to obecnie jedna z ulubionych form przyswajania wiedzy i zdobywania informacji. UAM od dłuższego już czasu zachęca do słuchania „Naukowej Dzielnicy”. W odcinku z 16 lipca dr Ryszard Kupidura zachęcał do wysłuchania cyklu podcastów o kulturze białoruskiej.
W podcaście Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dr Ryszard Kupidura z Zakładu Ukrainistyki UAM, opowiadał: „Kogo czytają Białorusini, gdy protestują na ulicach swoich miast?”. Możecie wysłuchać rozmowy z nim, a przy okazji ocenić, czy cykl „Pogoń za Białorusią” to propozycja dla Was.
Posłuchaj podcastu
Cykl podcastów – dlaczego warto ich posłuchać?
Odcinki, którymi się dzielimy przygotowują wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia na kierunku filologia wschodniosłowiańską. Są ekspertami z ogromną wiedza o kulturze, historii i sytuacji społeczno-ekonomicznej w tym kraju. Ich wiedza jest nieoceniona. Tym razem dzielą się nią poza wykładową aulą. Jest wiec dostępna na wyciągnięcie ręki, dla każdego.
Podcasty, które przygotowali przybliżają historię języka białoruskiego, prezentują sylwetki twórców literatury, a także pokazują miejsce kultury w kontekście współczesnej sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju.
Zobacz playlistę
Możesz też rozpocząć studia na białorutenistyce
Autorzy cyklu zapraszają wszystkich zainteresowanych zgłębianiem kultury białoruskiej do podjęcia studiów na poznańskiej białorutenistyce, która to specjalność od roku akademickiego 2021/2022 pojawia się w ofercie dydaktycznej UAM.
Studenci filologii białoruskiej zdobywają umiejętności językowe w zakresie j. białoruskiego w mowie i piśmie zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu C1. Nieodłącznym elementem programu studiów jest znaczna ilość zajęć z Praktycznej Nauki Języka Białoruskiego (aż 630 godzin), mających na celu nie tylko zapewnienie przyszłym absolwentom biegłej znajomości języka, lecz także kompetencji interkulturowej.
Dodaj komentarz