Kandydaci zainteresowani studiami na kierunkach: reżyseria dźwięku lub akustyka, mogą lepiej poznać program zajęć. 23 marca odbędą się drzwi otwarte. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12. Wydarzenie odbędzie się oczywiście na Wydziale Fizyki.

Plan spotkania

W czasie Drzwi Otwartych planowane jest omówienie egzaminu wstępnego na Reżyserię Dźwięku (wraz z przykładami dźwiękowymi. W programie wydarzenia jest także zwiedzanie laboratoriów, w tym kabiny bezechowej.

Reżyseria dźwięku

Reżyseria dźwięku to kierunek o profilu praktycznym, ale daje także solidne podstawy teoretyczne z zakresu akustyki, elektroniki czy też przetwarzania sygnałów akustycznych. Mając tę wiedzę na II i III roku studenci rozpoczną zajęcia praktyczne. Jest to między innymi nauka technologii realizacji i montażu dźwięku, praca w dwóch kierunkowych studiach nagraniowych jak i kwestie związane z nagłaśnianiem koncertów. Dyplom z reżyserii dźwięku ma wybitnie praktyczny charakter, gdyż polega na zarejestrowaniu składu muzycznego oraz zmiksowaniu dokonanego nagrania.

Zobacz opis kierunku

Akustyka

Rekrutacja prowadzona jest bezpośrednio na specjalność, czyli protetykę słuchu i ochronę przed hałasem. Kierunek stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy związane z rosnącą liczbą osób niedosłyszących oraz ochroną środowiska przed hałasem. To studia o profilu praktycznym, ukierunkowane na kształcenie osób, które w przyszłości będą zajmowały się osobami z niepełnosprawnością słuchową lub zagadnieniami związanymi z ochroną przed hałasem. Program studiów stawia nainterdyscyplinarność – obejmując zagadnienia fizyczne, akustyczne, psychoakustyczne, medyczne, psychologiczne, ekonomiczne oraz informatyczne.

Zobacz opis kierunku

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!