Na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej nauczysz się, jak łączyć pasję do podróży z wiedzą o zrównoważonym rozwoju, urbanistyce i planowaniu przestrzennym. Uzyskasz praktyczne umiejętności, które przygotują Cię do dynamicznego rynku pracy. Wspieramy kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie.
Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej jest jednym z największych ośrodków badań miejskich i regionalnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na którym prowadzone są badania obejmujące niemalże całe spectrum problematyki badawczej geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej.
Oferta WGSEiGP
Gospodarka przestrzenna (studia I stopnia, inżynier | studia II stopnia)
Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, korzystający z dorobku wielu nauk m.in.: geografii, ekonomii, urbanistyki, planowania przestrzennego czy zarządzania. Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte podczas studiów pozwolą Ci m.in. na: działalność w zespołach projektowych z zakresu planowania przestrzennego, udział w procesach zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego czy prowadzenie działalności renowacyjnej, rehabilitacyjnej oraz rewitalizacyjnej.
Na studiach magisterskich zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu gospodarki przestrzennej w powiązaniu z zagadnieniami z zakresu dyscyplin uzupełniających, tj. geografii, demografii, architektury i urbanistyki, ekonomii i zarządzania, prawa. Wiedza ta obejmuje aspekty teoretyczne i praktyczne planowania strategicznego i przestrzennego. Dotyczy także zarządzania adaptacyjnego zmierzającego do budowy odporności miast i regionów na zmiany klimatyczne czy kryzysy gospodarcze lub społeczne. Skupisz się również na analizie i planowaniu rozwoju regionalnego i lokalnego, w tym rozwoju miast i obszarów wiejskich, lokalizacji działalności gospodarczej, oddziaływań gospodarki na środowisko, jak również ekonomicznych, społecznych i prawnych aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Gospodarka przestrzenna (studia I stopnia, licencjat | studia II stopnia)
Studia wyposażą Cię w umiejętności potrzebne do analizowania danych statystycznych i przygotowania podstawowych dokumentów planistycznych. Przekażemy Ci też know-how dotyczące ustaw i rozporządzeń. Nauczymy, jak wykonywać wizualizację danych: warsztat metod kartograficznych.
Studia magisterskie skupiają się na analizie i planowaniu rozwoju regionalnego i lokalnego, w tym rozwoju miast i obszarów wiejskich, lokalizacji działalności gospodarczej, oddziaływań gospodarki na środowisko, jak również ekonomicznych, społecznych i prawnych aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego. Wiedza, umiejętności i kompetencje pozwolą Ci, m.in. na: działalność w zespołach projektowych z zakresu planowania przestrzennego, udział w procesach zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego czy prowadzenie działalności związanej z oceną wpływu człowieka na środowisko.
Zintegrowane planowanie rozwoju (studia I stopnia, inżynier)
Program studiów stanowi efekt konsultacji pomysłodawców kierunku z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Planistycznej UAM ze specjalistami z zakresu polityki regionalnej i przestrzennej. Pokażemy Ci, jak planować integrujące zagadnienia społeczno-gospodarcze i przestrzenne. Nauczymy Cię rozpoznawania wyzwań związanych z poprawą jakości i warunków życia ludzi. Studia zapewnią Ci znajomość problematyki lokalizacji różnych inwestycji (dróg, szpitali, szkół, przestrzeni publicznych etc.). Zyskasz też know-how dotyczące pozyskiwania środków z programów i projektów Unii Europejskiej.
Dodaj komentarz