14 stycznia 2022 odbywa się Noc Biologów. Zostało mało czasu, ale jeszcze wciąż możesz dołączyć do wydarzenia organizowanego przez Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu! Na uczestników czekają warsztaty, laboratoria oraz wykłady dla różnych grup wiekowych, dostępne w formie online.

Noc Biologów 2022

Jaki jest temat przewodni tegorocznego wydarzenia? Tytuł przewodni XI edycji 'Nocy Biologów’ nawiązuje do Rezolucji Parlamentu Europejskiego z 6 czerwca 2021 roku na rzecz bioróżnorodności 2030 i brzmi: ’Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem’.

Dlatego też 14 stycznia biolodzy z UAM będą szukać odpowiedzi na pytanie „Czym jest życie?”. Rozwój nauki sprawił, że naukowcy decydują się na specjalizacje, dzięki którym są w stanie śledzić rozwój interesującej ich dziedziny. Noc Biologów to spotkanie ze studentami, wykładowcami, badaczami, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Ponadto biolodzy z UAM postarają się również pokazać, jaką aparaturą naukową i jakimi metodami badawczymi posługują się biologowie, by znaleźć rozwiązania wciąż nowych problemów poznawczych.

Noc Biologów rozpoczyna się 14 stycznia 2022 roku około godziny 16. Kliknij w link, aby przejść do programu wydarzenia.