Trwają zapisy na kursy oferowane przez Uniwersytet Otwarty. Rada Programowa Uniwersytetu Otwartego UAM zatwierdziła 88 kursów w tym wiele, bo prawie połowę, zupełnie nowych. Zapisy na wybrane zajęcia trwają do 11 marca. Zajęcia w trymestrze wiosennym ruszają od 3 kwietnia 2024 roku.
Dla kogo kursu UO?
Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to miejsce, w którym każdy, niezależnie od dotychczasowego wykształcenia i wieku (wystarczy ukończony 16. rok życia), może zdobyć wiedzę i umiejętności. To miejsce dla tych, którzy chcą podjąć naukę na uniwersyteckim poziomie w wygodnej formie cyklicznych spotkań. W ramach jednego kursu uczestnicy biorą udział w cyklu wykładów lub ćwiczeń i warsztatów trwających od 15 do 45 godzin. Udział w zajęciach jest odpłatny. Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo.
Dlaczego warto?
Podejmij naukę w jednym z największych i najlepszych uniwersytetów w Polsce. Wystarczy jedna decyzja, a znajdziesz się w salach wykładowych i laboratoriach UAM, wysłuchasz wykładów na najwyższym poziomie. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, dzięki którym rozwiniesz swoje zainteresowania i podniesiesz kompetencje zawodowe. Będziesz mieć możliwość podjęcia dyskusji z autorytetami naukowymi, a jednocześnie spotkania innych pasjonatów i osób o podobnych zainteresowaniach.
Przykładowe kursy
W ofercie Uniwersytetu Otwartego znajdują się kursy językowe, kursy z zakresu nauk humanistycznych, prawno-społecznych i nauk ścisłych. Są wśród nich propozycje takie jak:
- Zarządzanie kapitałem społecznym w organizacjach
- Techniki analizy DNA
- Moderowanie treści na platformach internetowych- obowiązki i odpowiedzialność
- Niesamowity Meksyk- konwersacje po hiszpańsku o Meksyku na poziomie B1+
- Organizacja wycieczek i przewodnictwo turystyczne
- Zarządzanie kapitałem społecznym w organizacjach
- Energetyka i zrównoważony rozwój. Gospodarka energetyczna i dbałość o środowisko naturalne w życiu codziennym
- Tworzenie geowizualizacji 3D w systemie rozszerzonej rzeczywistości (AR)
Dodaj komentarz