Najpopularniejsze kierunki na UAM to zestawienie, które tworzą kandydaci na studia. Po zamknięciu zapisów na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie sprawdzamy, które wybieraliście najchętniej. Sprawdźcie TOP 5- będziecie zaskoczeni!

Jednolite studia z największą liczbą zapisów

Największa liczba zapisów na psychologię nie powinna już dziwić. Kierunek od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Także podczas ubiegłorocznej rekrutacji psychologia była kierunkiem z największą liczbą zapisów. Na psychologię w zbliżającym się roku akademickim zapisało się 2077 kandydatów, którzy chcą rozpocząć pięcioletnie studia. W trakcie rekrutacji, która zakończyła się 12 lipca, dużym zainteresowaniem cieszyło się również prawo. Zapisały się na niego 1522 osoby. W czołówce kierunków z największą liczbą zapisanych osób znalazła się też filologia angielska.

Szczegółowe statystyki

• Psychologia – 2077
  • Prawo – 1522
  • Filologia angielska – 1381
  • Zarządzanie i prawo w biznesie – 1010
  • Informatyka – 781

Liczba osób na miejsce to kolejny współczynnik pomiaru, który pozwala określić trendy wśród kandydatów na studia. Kierunki z najwyższą średnią już podczas poprzedniej rekrutacji znalazły się w czołówce listy. Są to:

• Filologia koreańska – 20,96 os/msc
  • Psychologia – 17,31 os/msc
  • Zarządzanie i prawo w biznesie – 14,43 os/msc
  • Filologia skandynawska, specjalność filologia szwedzka – 12,13 os/msc
  • Japonistyka – 10,45 os/msc

Kiedy poznamy wyniki?

Przypominamy, że w tym roku w procesie rekrutacji kandydaci na studia na UAM mieli do wyboru 200 propozycji. Były to zarówno kierunki, jak i specjalności. Oferta edukacyjna przygotowana dla przyszłych studentów przez wydziały jest bardzo bogata. O tym czy udało się dostać na wymarzony kierunek studiów na UAM chętni dowiedzą się o północy z 18-tego na 19-tego lipca.