Rok akademicki 2021/22 dopiero się zaczął, jednak nigdy nie jest zbyt wcześnie, by rozbudzić Wasz apetyt na karierę! Już teraz chcemy Was zainspirować do działań związanych z planowaniem i rozwojem kariery! Nowych studentów UAM zachęcamy do zapoznania się z Biurem Karier – to instytucja, która będzie dla Was wsparciem na wielu płaszczyznach.

Biuro Karier UAM – dla kogo?

Biuro Karier UAM to pomost między pracodawcami a studentami, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Jego pracownicy dbają między innymi o wyposażenie studentów oraz absolwentów w tzw. softskills, które są obecnie wysoko cenione przez pracodawców. Doradcy zawodowi, którzy pracują w Biurze Karier UAM śledzą trendy na rynku pracy, aby dzielić się ze studentami jak najrzetelniejszą wiedzą.

Biuro Karier UAM dysponuje codziennie aktualizowaną bazą ofert, w której studenci mogą znaleźć propozycje praktyk, staży oraz pracy. Najbliższy tydzień to aż 5 propozycji dla studentów zainteresowanych rozwojem zawodowym.

Każdego dnia od 18 do 22 października zapraszamy na smaczną i zdrową przekąskę dedykowaną odkrywaniu siebie i zbieraniu doświadczeń.

• Poniedziałek – na starter zaserwujemy Wam premierowy dostęp do kwestionariusza badania zainteresowań zawodowych Marco – najnowszego narzędzia od JobTeaser, które będzie dostepne dla Was 24/7. Przejrzysty raport otrzymasz po wypełnieniu kilkunastu pytań w nie więcej niż 15 minut!
  • Wtorek – zapraszamy na konsultacje CV z naszymi doradcami zawodowymi. CV będzie naszą zupą, którą nauczymy Was doprawiać tak, by była treściwa, rozgrzewająca i ciesząca oczy!
  • Środa – pora na I danie główne – na talerzu rozmaitości zaprezentujemy Was wszystkie smaki Biura Karier. Przekonacie się, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie a nasze przepisy na karierę zostaną z Wami na dłużej!
  • Czwartek – II danie podadzą Wam Studenckie Ambasadorki Karier UE, które zabiorą Was w podróż po smakach kariery Instytucji Unii Europejskiej, by pokazać, że taka praca może zasmakować każdemu. Tego dnia możecie też skosztować możliwości jakie dają praktyki i wolontariat w AIESEC Poznań.
  • Piątek – po sytej całotygodniowej uczcie pora na wyczekiwany deser. Częstujcie się koktajlem linków do proponowanych przez nas podcastów i webcastów. Odżywią i wzmocnią Wasze myślenie o karierze oraz dadzą energię do działania!