Klub piłkarski Lech Poznań zaprosił studentów UAM do współpracy. Uczelnia i klub współpracują już na płaszczyźnie naukowej. Ta propozycja ma jednak zupełnie inny charakter.

Studenci UAM zaproszeni do udziału w projekcie klubu

Klub piłkarski KKS Lech Poznań od 10 lat rozwija program związany z organizacją imprez. „Stewarding – najwyższa jakość organizacji imprez” skierowany jest do osób młodych, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje i nie boją się nowych wyzwań. Zaproszenie do udziału w projekcie wpłynęło także na uczelnię.

To propozycja szkolenia składającego się z kilkunastu modułów wyczerpujących wiedzę na temat zabezpieczenia i obsługi kibiców podczas meczów piłkarskich. W pierwszej edycji uczestniczyło blisko 2 000 osób. Szkolenie odbędzie się w dniach 5-6 listopada. Jest całkowicie bezpłatne.

Studenci UAM otrzymają dwa zaświadczenia

Warto podkreślić, że uczestnicy dwudniowego szkolenia otrzymają zaświadczenie o jego ukończeniu. Będą to aż dwa dokumenty: dokument Polskiego Związku Piłki Nożnej – Certyfikat Stewarda oraz dokument państwowy uprawniający do pracy podczas imprez masowych na terenie całego kraju.

Stewarding to projekt skierowany do ludzi młodych, proaktywnych, lubiących pracę w zespole oraz wyzwania stawiane podczas obsługi publiczności na imprezach masowych. KKS Lech Poznań zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w doświadczonym zespole.