Masz już tytuł licencjata i chcesz kontynuować studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Planujesz studia magisterskie na UAM jako uzupełnienie studiów ukończonych na innej uczelni? Pamiętaj, że zostało niewiele czasu do zakończenia rekrutacji na studia drugiego stopnia.

Ostatnie dni rekrutacji

Oferta studiów drugiego stopnia to blisko 100 kierunków i specjalności. Rekrutacja na niektóre z nich już się zakończyła, ale oferta studiów z aktywnymi zapisami nadal jest bogata i różnorodna. Oczywiście propozycje znajdziesz w Systemie Internetowej Rekrutacji pod adresem rekrutacja.amu.edu.pl. Warto skorzystać z filtrów dostępnych w lewej kolumnie. Katalog możesz filtrować wg statusu rekrutacji, poziomu i formy studiów, miejsca odbywania zajęć czy języka.

Gdzie szukać informacji o kierunku?

W katalogu, po wybraniu interesującej Cię pozycji, znajdziesz opis kierunku, listę wybranych przedmiotów oraz informację na temat perspektyw zawodowych, jakie czekają Cię po ukończeniu kierunku. Program studiów znajdziesz natomiast na stronie Sylabus UAM.

Poznaj propozycje studiów II stopnia według wydziałów

Kierunki humanistyczne

Myślisz o kontynuacji nauki na studiach humanistycznych? Spotkasz wybitnych wykładowców, skorzystasz z  nowoczesnych zasobów bibliotecznych oraz międzynarodowych programów wymiany. Studia umożliwią Ci także indywidualne ścieżki rozwoju, a ich interdyscyplinarny charakter otwiera szerokie perspektywy kariery w kulturze, mediach i edukacji. Studia humanistyczne oferują:

• Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa,
  • Wydział Archeologii,
  • Wydział Filozoficzny,
  • Wydział Historii,
  • Wydział Nauk o Sztuce,
  • Wydział Teologiczny.

Kierunki ścisłe

Studia na kierunkach ścisłych to doskonała okazja do dalszego rozwoju w dynamicznie rozwijających się dziedzinach nauki. UAM oferuje nowoczesne laboratoria, doświadczoną kadrę i liczne projekty badawcze. Program studiów kładzie nacisk na praktyczne umiejętności i innowacyjność, a szeroka współpraca z przemysłem i instytucjami badawczymi daje możliwość zdobycia cennego doświadczenia i otwiera drzwi do kariery naukowej lub pracy w technologii. Jeśli chcesz kontynuować nauki ścisłe, to oferują je:

• Wydział Chemii,
  • Wydział Fizyki i Astronomii,
  • Wydział Matematyki i Informatyki.

Kierunki przyrodnicze

To kierunki, które pomogą Ci pogłębiać wiedzę o środowisku i procesach przyrodniczych. Otrzymasz możliwość udziału w badaniach terenowych w kraju i na świecie terenowych. Kolejną możliwością jest udział w projektach badawczych na skalę międzynarodową. Programy kierunków przyrodniczych skupiają się na zapewnieniu doświadczenia i nabyciu umiejętności, co otwiera szerokie perspektywy zawodowe w ochronie środowiska, biologii i naukach pokrewnych. Kierunki przyrodnicze znajdziesz na wydziałach:

• Wydział Biologii,
  • Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Kierunki społeczne

Stawiasz na rozwój w dynamicznych dziedzinach, takich jak socjologia, politologia czy psychologia? Kierunki społeczne na UAM umożliwiają udział w projektach badawczych o realnym wpływie społecznym. Spotkasz też wielu wybitnych naukowców i świetnych dydaktyków, Studia kładą nacisk na analizę współczesnych problemów i kształtowanie umiejętności praktycznych, co przygotowuje do pracy w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych i sektorze badawczym. Wydziały, które oferują kierunki społeczne to:

• Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej,
  • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Psychologii i Kognitywistyki,
  • Wydział Socjologii,
  • Wydział Studiów Edukacyjnych.

Kierunki filologiczne

Studia filologiczne na UAM to nie tylko kurs językowy. To okazja do pogłębienia znajomości języków, literatury i kultury. UAM oferuje bogaty program z możliwością specjalizacji, wsparcie doświadczonej kadry oraz praktyczne warsztaty. Studia te rozwijają kompetencje językowe i komunikacyjne, otwierając drzwi do kariery w tłumaczeniach, edukacji, kulturze oraz dyplomacji, a także umożliwiając dalszą pracę naukową. Studia o charakterze filologicznym znajdziesz w ofercie wydziałów:

• Wydział Anglistyki,
  • Wydział Etnolingwistyki,