Wydział Fizyki i Astronomii UAM oferuje nowoczesne programy nauczania, które łączą teorię z praktyką. Studenci mają dostęp do zaawansowanych laboratoriów i mogą uczestniczyć w innowacyjnych projektach badawczych.
Szanse na rozwój
To szansa, aby rozwijać swoje umiejętności w dynamicznym środowisku badawczym. Współpraca z międzynarodowymi instytucjami oraz udział w prestiżowych projektach naukowych otwierają drzwi do kariery naukowej. WFiA tworzy wysoko wykwalifikowana kadra naukowa i dydaktyczna, a laboratoria są wyposażone w nowoczesną infrastrukturą badawczą oraz dydaktyczną.
Odwiedź stronę dedykowaną kandydatom
Umożliwia to studentom naukę i pracę w licznych laboratoriach i pracowniach wyposażonych w specjalistyczną aparaturę badawczą z dostępem do nowoczesnego zaplecza informatycznego. Otrzymasz także możliwość korzystania z bogatych zasobów bibliotecznych. Wydział współpracuje z wieloma renomowanymi krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi oraz bierze udział w międzynarodowych programach kształcenia studentów.
Zobacz bazę aparaturową Wydziału
Oferta kierunków
I stopień
- Akustyka, specjalność protetyka słuchu i ochrona przed hałasem
- Astronomia
- Biofizyka
- Fizyka
- Fizyka medyczna
- Informatyka kwantowa
- Optyka okularowa i optometria
- Reżyseria dźwięku
- Technologie komputerowe
II stopień
- Akustyka
- Aplikacje Internetu Rzeczy
- Astronomia
- Fizyka
- Fizyka, specjalność Physics of Advanced Materials for Energy Processing
- Fizyka medyczna
- Optometria
Nauka i badania
Wydział Fizyki i Astronomii zajmuje się badaniami podstawowymi z zakresu fizyki i astronomii, ale także badaniami interdyscyplinarnymi obejmującymi zastosowania najnowszych zdobyczy fizyki w zakresie takich dziedzin jak akustyka, biofizyka, medycyna, inżynieria materiałowa, nanotechnologia, informatyka kwantowa, internet rzeczy i technologie komputerowe.
Zobacz, jakie projekty obecnie prowadzą naukowcy z WFiA
Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na kurs!
Kurs Olimpijski jest przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę z fizyki, poza wiedzą zdobywaną w szkole. Zakres stosowanych metod pokazuje, że najlepiej na ćwiczeniach radzą sobie uczniowie szkół średnich począwszy od pierwszej klasy. Zachęcamy również zdolnych gimnazjalistów do udziału. Więcej o kursie dowiesz się, klikając w ten link.