Dzień Kandydata na UAM w tym roku będzie wyjątkowy. Spotkamy się na uczelni dzięki relacji online. Przygotowujemy to wydarzenie z myślą o maturzystach, którzy niebawem rozpoczną egzaminy dojrzałości, ale nie tylko. Dzień Kandydata na UAM dedykowany jest wszystkim kandydatom, którzy chcą studiować właśnie u nas. Zdawałeś maturę kilka lat temu, ale dopiero teraz szukasz uczelni dla siebie? Może matura jeszcze przed Tobą i dopiero rozpoczniesz się do niej przygotowywać?

Spotkamy się więc z Wami online, aby opowiedzieć o UAM. Dzień Kandydata na UAM odbędzie się 30 maja. Wybraliśmy sobotę, aby każdy z Was mógł bez przeszkód przyłączyć się udziału w wydarzeniu. Dla ułatwienia podzieliliśmy też relację na dwie części. W części ogólnej dowiecie się o zasadach rekrutacji, studiach, wsparciu dla studenta oraz działalności studenckiej. Opowiedzą o tym nasi specjaliści, którzy aktywnie działają w tych obszarach.

Część główna wydarzenia odbędzie się w godzinach 10:00-13:00 na profilu uczelni na Facebooku.

Plan spotkania:
10.00 – 10.20 Powitanie przez Rektora JM i Rektor ds. Studenckich
10.20 – 10.40 UAM – fakty i liczby
10.40 – 11.10 Zasady rekrutacji
11.10 – 11.30 Samorząd i organizacje studenckie
11.30 – 11.50 Sprawy materialne
11.50 – 12.10 Wyjazdy zagraniczne
12.10 – 12.30 Wirtualna wycieczka po UAM
12.30 – 13.00 Część w języku angielskim dla kandydatów zagranicznych.

Relacje z Wydziałów

W drugiej części spotkania będziecie wybierać spośród propozycji przygotowanych przez Wydziały. Kilka minut po godzinie 13 zaprosimy Was na spotkania wydziałowe. W związku z Dniem Kandydata na UAM każdy z nich przygotuję indywidualną propozycję wydarzenia. W planach są relacje live i filmy. Dowiecie się z nich o kierunkach i zasadach rekrutacji na nie, ale też o studenckim życiu i działalności naukowo-badawczej.

Zależy nam, abyście poczuli się na UAM dobrze oraz wynieśli ważne dla siebie informacje. Dlatego charakter tych wydarzeń będzie bardzo swobodny. Zadbamy, abyście poczuli się komfortowo i bez stresu zapoznali się z uczelnią. W końcu to miejsce Waszych przyszłych studiów!

Studenci, wykładowcy – będą do Waszej dyspozycji i postarają się Was przekonać, że warto postawić na UAM i jesienią spotkać się w gronie studentów. Podczas Dnia Kandydata na UAM postaramy się upewnić zdecydowanych kandydatów, że dokonali dobrego wyboru. Dołożymy też starań, aby niezdecydowani kandydaci postawili na swoją przyszłość z nami!

Było tradycyjnie, będzie online

UAM organizował już Dzień Kandydata w roku 2018 i 2019. Wydarzenie odbywało się na Morasku w październiku.Teraz, gdy wszystkie spotkania w tradycyjnej formie zostały zawieszone lub przeniesione do sieci, uznaliśmy, że spotkanie online będzie odpowiedzią na Wasze potrzeby! Wierzymy, że skorzystają z niego kandydaci, którzy będą zdawać maturę w tym, a nawet w przyszłym roku!

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco z propozycjami spotkań!