Rekrutacja na UAM była w tym roku wyjątkowa ze względu na czas trwania. Zasady procesu rekrutacyjnego dostosowaliśmy też do sytuacji maturzystów i wprowadzonych zmian. W sierpniu dzieliliśmy się z Wami statystykami I naboru.

Dziś wracamy do Was z dobrymi wiadomościami. Jeśli nie mogliście uczestniczyć w rekrutacji na UAM w I naborze, macie szansę rekrutować się w II turze. Tym razem jednak liczba miejsc na danych kierunkach jest ograniczona.

Rekrutacja na UAM: rozpocznij studia w tym roku!

II nabór rekrutacji na UAM trwa od 3 września. W systemie rekrutacji UAM pojawiło się kilkadziesiąt kierunków, na które można się zapisywać. Proces rekrutacji dla każdego kierunku jest indywidualny, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o warunkach i zasadach rekrutacji w II naborze. Proces rekrutacji trwa od kilkunastu dni do kilku tygodni, dlatego warto jak najwcześniej poznać indywidualne warunki naboru.

Lista ponad 30 kierunków zawiera m. in. takie propozycje jak: bałkanistyka, filologia polska, historia, politologia, zarządzanie państwem. Wykaz kierunków, spośród których możecie wybierać, jest dostępny tutaj.

Dlaczego warto wybrać UAM?

Kandydatki i kandydaci na studia, którzy nie mogli uczestniczyć w I naborze lub z innych powodów nie zapisali się jeszcze na studia w Poznaniu, mają szansę na rozpoczęcie nauki w 2020 roku.

UAM TO:

• jeden z 3 najlepszych uniwersytetów w Polsce,
  • od 2019 roku w prestiżowym gronie uczelni badawczych,
  • członek europejskiego konsorcjum uniwersytetów EPIKUR,
  • ponad 100-letnia tradycja i doświadczenie,
  • 200 kierunków i specjalności,
  • Rozwinięty system wsparcia dla studentów.

Czytaj także:

Rekrutacja: pytania i odpowiedzi