TikTok to platforma, która bije rekordy popularności. Liczba kont istniejących na TikToku sprawia, że zarówno twórcy, jak i odbiorcy są jego zadowolonymi użytkownikami. Wydział Fizyki wykorzystał ten kanał, aby popularyzować naukę. W jaki sposób?

Fizyka w krótkich filmikach

Nauka fizyki dla umysłów ścisłych jest przyjemnością, a dla humanistów udręką. Wydział Fizyki UAM, a właściwie to Koło Naukowe Fizyków Fusion stara się zarazić pasją do tej dyscypliny każdego. Właśnie w tym kole naukowym powstał pomysł, aby eksperymenty fizyczne pokazywać na TikToku. Profil nazywa się tiktokowa_fizyka i ma już rok. Na koncie jest już prawie setka filmików.

TikTokowa Fizyka

Ciekawe eksperymenty realizowane przez studentów pozwalają na zrozumienie długich i skomplikowanych definicji. Twórcy spotów pokazują, że fizyka to nauka, która otacza nas niemal na każdym kroku. Ich spoty sprawiają, że z przyjemnością powtarzamy materiał. Twórcy profilu mają nadzieję, że popularyzując fizykę, zachęcą do jej studiowania.

Przejdź na kanał TikTokowa Fizyka