Prawo na UAM to kierunek studiów, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Przez lata figuruje na liście kierunków z największą liczbą kandydatów. Co kryje się za tym sukcesem?

Prawo na UAM to dobry wybór

Dlaczego planując karierę prawnika lub radcy prawnego warto wybrać studia na Wydziale Prawa i Administracji UAM? Powodów jest wiele. Tym razem o atutach tych studiów opowie ich absolwentka. 7 grudnia odbędzie się spotkanie z  Małgorzatą Wojnowską – Dyrektorką Departamentu Prawnego i Compliance – to radczyni prawna, Compliance Officer, Grupa Żabka.

Małgorzata Wojnowska jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, prawie nieruchomości, systemach franczyzowych, a także transakcji M&A. Odpowiedzialna za kompleksowe zarządzenie obsługą prawną spółek Grupy Żabka i budowę systemów Compliance, w tym za wdrożenie w organizacji programów zgodności z prawem konkurencji, ochrony danych osobowych i regulacjami antykorupcyjnymi. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z transparentnością procesów wewnętrznych i zewnętrznych w tym corporate governance.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Studenckie Laboratorium Mentoringu (SLM). Projekt zakłada cykliczne spotkania z ekspertami (praktykami), którzy podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z kreowaniem własnej kariery prawniczej w biznesie. Dzięki nim zarówno studenci, jak i kandydaci na studia mogą dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje Wydział Prawa i Administracji w kontekście przyszłej kariery.

Link do transmisji online:

SPOTKANIE Z CYKLU: Z perspektywy Absolwenta – Małgorzata Wojnowska – YouTube