Biblioteka Uniwersytecka UAM oraz biblioteki wydziałowe także w tym roku włączyły się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja trwa od 8 do 15 maja.

Biblioteka Uniwersytecka UAM

Wydarzenia oferowane przez Bibliotekę Uniwersytecką przy ulicy Ratajczaka to wystawy i prelekcje. Jedną z propozycji jest wystawa zatytułowana Biblioteki świata w obiektywie pracowników BUP. Wystawa szklakiem bibliotek, najchętniej odwiedzanych przez bibliotekarzy w trakcie wyjazdów wakacyjnych, służbowych i studyjnych Erasmus +. Prezentuje ponad 100 zdjęć z archiwów prywatnych. Inauguruje XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023.

Jej oficjalne otwarcie zaplanowano na poniedziałek (8 maja) o godzinie 13:00. Znajduje się w holu głównym i będzie dostępna do 31 maja.

Biblioteki wydziałowe

Biblioteki jednostek UAM z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowały wspólne propozycje, takie jak:

• charytatywny kiermasz książek organizowany przez biblioteki wydziałowe UAM na Kampusie Morasko (08-09.05.2023, godz. 9:00-14:00); teren zielony między Wydziałem Biologii a Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na konto UAM dedykowane pomocy rodzinom z Ukrainy.
  • akcja bibliotek jednostek organizacyjnych „Poznaj swoją bibliotekę” – zwiedzanie bibliotek (12.05.2023, godz. 10:00, 12:00).

W programie znalazły się oczywiście także indywidualne propozycje bibliotek wydziałowych. Wśród nich są nie tylko wykłady i prelekcje, ale także warsztaty czy akcja
bookcrossingowa.

Tydzień Bibliotek na UAM: dowiedz się więcej