Studenci UAM wybiorą się do Zjednoczonej Republiki Tanzanii. W odległym zakątku świata będą realizować studencki projekt naukowy. Mowa oczywiście o GEOpraktykach, które organizowane są na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych po raz szósty.
Studenci UAM połączą ciekawość świata z badaniami
W ten sposób studenci UAM łączą ciekawość świata i zainteresowania badawcze. W tym roku studenci za cel obrali Zjednoczoną Republikę Tanzanii − państwo we wschodniej Afryce powstałe z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru. Wyprawa rozpocznie się 27 lipca 2021 r., a studenci UAM będą eksplorować Tanzanię i prowadzić badania naukowe pod nadzorem opiekuna naukowego dr Magdaleny Kugiejko. Ich celem jest przeprowadzenie badań w kilku parkach narodowych (między innymi w słynnym Serengeti), na wybrzeżu jeziora Tanganika oraz w klimacie wilgotnego Zanzibaru.
Cele związane z prowadzeniem badań naukowych, m.in.:
- ocena warunków biometeorologicznych w klimacie podrównikowym wilgotnym i suchym,
- pokrycie terenu w świetle zobrazowań misji Sentinel,
- zobrazowanie zmian pokrycia terenu Parku Narodowego Serengeti,
- osady jezior ryftowych (Tanganika) na tle rozwoju wschodniej odnogi ryftu wschodnioafrykańskiego.
Wiecie, że studenci UAM w ramach projektu Geopraktyki robili już wiele niezwykłych rzeczy w czasie wakacji? Badali lodowce w najwyższych partiach gór świata, rozkład ewaporacji w tropikach czy uwarunkowania fizykochemiczne rzek w Amazonii.
Zapraszamy do śledzenia poczynań studentów na ich mediach społecznościowych:
Instagram – dodaj do obserwowanych!
Dodaj komentarz