Wydział Prawa i Administracji to jeden z sześciu wydziałów UAM, które mają w ofercie kierunki społeczne. WPiA oferuje nowoczesne programy nauczania, praktyki w topowych kancelariach, międzynarodowe wymiany i wykłady ekspertów. Obok studiów prawniczych w ofercie znajdziesz też administrację, zarządzanie i prawo europejskie. Rozwijaj swoje pasje i zbuduj karierę z przyszłością!

Oferta Wydziału Prawa i Administracji

Administracja (studia I stopnia | studia II stopnia)

Zdobędziesz pogłębioną wiedzę z zakresu nauk o administracji i o prawie. Przekażemy Ci też podstawową wiedzą ekonomiczną i nauczymy, jak wykorzystywać to w pracy zawodowej. Zdobędziesz umiejętności samodzielnego podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, sprawnego posługiwania się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, posługiwania się regułami logicznego myślenia. Znajomość struktur i podstaw prawa Unii Europejskiej pozwoli Ci na inicjowanie i doskonalenie współpracy na szczeblu regionalnym i lokalnym w ramach państw członków Unii Europejskiej.

European Legal Studies (studia I stopnia EN)

If you want to understand how does the European Union actually work, tackle past and present challenges of the European project as well as be able to comment on public and state policies, relating to everyday life, then our BA program in European Legal Studies is right for you. Program covers a wide range of subjects. It includes introduction to international law and international protection of human rights, regional cooperation in the Council of Europe, introduction to the European Union institutional framework and foundations of economic and social integration process in the European Union.

Prawo (studia jednolite magisterskie)

Studia wyposażą Cię w wiedzę opartą na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów. Poznasz mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych oraz nauczysz się posługiwania językiem specjalistycznym z zakresu prawa. Zdobędziesz też umiejętność rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów. Uzyskasz możliwość dalszego specjalizowania się w dowolnej dziedzinie prawa.

Prawo (studia jednolite magisterskie PL i EN)

Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze  to wyjątkowa w skali europejskiej oferta dla maturzystów oraz maturzystek gotowych studiować równocześnie dwa systemy prawne w dwóch językach. Kompetencje fachowe oraz językowe, których posiadanie potwierdzają trzy dyplomy ukończenia studiów wyższych mgr, LL.B. oraz LL.M., dają absolwentkom oraz absolwentom nieocenioną przewagę na prawniczym rynku pracy już na starcie.

Prawo europejskie (studia I stopnia | studia II stopnia)

Studiując prawo europejskie, zdobędziesz wiedzę w zakresie prawa i polityki Unii Europejskiej, opanujesz dwa języki obce, nabędziesz umiejętność analizowania zjawisk i procesów społecznych, poznasz sposoby pozyskiwania i przekazywania informacji, pracy w grupie i organizowania zespołu.

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia będziesz umieć analizować przyczyny i przebieg procesów i zjawisk społecznych, a także podejmować decyzje w tym zakresie, jak i pracować w grupie ekspertów z różnych dziedzin. Poznasz uwarunkowania integracji europejskiej i funkcjonowania różnych struktur społecznych, organizacyjno-prawnych i gospodarczych.

Zarządzanie i prawo w biznesie (studia I stopnia | studia II stopnia)

Program umożliwi Ci zdobycie kompetencji menedżerskich i umiejętności samodzielnego zgłębiania prawnych aspektów obrotu gospodarczego. Umożliwi Ci karierę zawodową w różnych obszarach biznesu, choć specyfika studiów nie ogranicza do znalezienia zatrudnienia wyłącznie w tej sferze. Studia zapewnią Ci kompetencje w dziedzinach, takich jak: zarządzanie, ekonomia, finanse oraz prawo kontraktów i spółek, rynek finansowy, prawo podatkowe, prawo bankowe czy prawo ochrony środowiska. Poznasz zasady współpracy biznesu z administracją państwową i samorządową oraz zdobędziesz wiedzę na temat ograniczeń prawnych prowadzenia działalności gospodarczej. Otrzymasz również praktyczną wiedzę i posiądą umiejętności w zakresie tworzenia i prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.