Studia wiążą się z koniecznością opuszczenia rodzinnego domu i przeprowadzki do dużego miasta. Czy zawsze? UAM rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną i od kilku lat oferuje studia w zamiejscowych filiach. Przyszli studenci mogą wybrać kierunki prowadzone przez wydziały w Poznaniu lub też studia oferowane aż w 4 lokalizacjach: Słubicach, Kaliszu, Pile i Gnieźnie.

W ostatnim czasie zainteresowanie wzbudzili studenci kierunku prowadzonego przez Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie. Postanowiliśmy podzielić się ich inicjatywą, a przy okazji przedstawić kierunek, który umożliwia tak kreatywny rozwój.

Studenci komunikacji europejskiej w ramach jednego z przedmiotów zrealizowali projekt jakim była organizacja wydarzenia kulturalnego. Zdecydowali się na festiwal „Eco Future”, w ramach którego odbyła się nietypowa sesja fotograficzna.

>> Dowiedz się więcej o projekcie

Komunikacja europejska – jak wyglądają studia na tym kierunku?

Komunikacja europejska to doskonała propozycja studiów dla osób o zainteresowaniach humanistycznych i społecznych, którzy stawiają na interdyscyplinarność. Kierunek pozwoli podnieść studentom praktyczne umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej. W ofercie kierunku są też zajęcia z komunikacji wirtualnej czy podstaw procesów promocyjnych. Ten kierunek, podobnie jak inne oferowane przez UAM, tylko w części składa się z wykładów. Studenci będę odbywać wizyty studyjne w europejskich stolicach.

Nowością są również zajęcia prowadzone na zasadach tutorialu, na których studenci w niewielkich grupach i pod okiem znakomitych ekspertów zagłębiają interesujące ich zagadnienia specjalistyczne. Wiedza praktyczna przekazywana studentom sytuowana jest w szerokim kontekście historycznym, prawnym, filologicznym i kulturoznawczym.

Studia UAM mają niezwykle praktyczny charakter, ale przede wszystkim przygotowują do pracy zawodowej. Także komunikacja europejska kształci specjalistów znających techniki negocjacji w dyplomacji, podstawy komunikacji społecznej, visual culture czy sztukę wystąpień publicznych.

W jakim zawodzie pracują absolwenci?

Większość absolwentów komunikacji europejskiej rozwija swoją karierę zawodową w działach promocji, marketingu i PR, w przedsiębiorstwach prywatnych i publicznych. Pracują zarówno w małych firmach, startupach, agencjach marketingowych i PR, jak i w międzynarodowych korporacjach. Nasi absolwenci odnajdują się świetnie także na stanowiskach związanych z bezpośrednim kontaktem z klientem np. w działach obsługi klienta lub w sprzedaży. Niektórzy z powodzeniem prowadzą własne firmy.

Wiele osób po ukończeniu komunikacji europejskiej rozwija swoją karierę w rozmaitych instytucjach administracji publicznej. Są to zarówno samorządy regionalne, jak i jednostki administracji centralnej. Część absolwentów wybiera pracę w mediach.

Studia na UAM – chcesz wiedzieć więcej o tym kierunku? W zakładce Instytutu znajdziesz więcej informacji.