Planujesz studia na UAM? Jesteś zainteresowany kierunkami, które znajdują się w ofercie edukacyjnej uczelni, ale chcesz dokładniej przyjrzeć się programowi zajęć?

Podstawowe informacje o każdym z ponad 200 kierunków znajdziesz w wyszukiwarce kierunków. Wyszukiwarka od kilku lat jest połączona z Systemem Internetowej Rekrutacji. Od kilku tygodni działa także strona internetowa, na której dostępny jest wykaz programów studiów realizowanych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wyszukiwarka kierunków

Dzięki filtrom możesz najpierw zawęzić kierunki do tych, które spełniają Twoje kryteria wg trybu, stopnia, języka oraz zainteresowań (filtrowanie wg wydziałów). Wyświetlą się kierunki, które spełnią określone przez Ciebie wymagania. Po kliknięciu przejdziesz do karty kierunku, w której znajdziesz:

• opis kierunku,
  • informacje o specjalnościach,
  • wykaz przykładowych przedmiotów,
  • informacje o kompetencjach absolwenta,
  • przykłady perspektyw zawodowych,
  • harmonogram rekrutacji,
  • szczegółowe zasady rekrutacji,
  • zasady przeliczania wyników na świadectwie dojrzałości,
  • schemat postępowania rekrutacyjnego.

Sylabus UAM

Na stronie sylabus.uam.edu.pl znajdziesz bardziej szczegółowe informacje o każdym z kierunków. W bazie znajdują się kierunki oferowane w danym roku akademickim, a więc te, które prowadzone były w roku akademickim 2023/2024.

Wystarczy, że wybierzesz wydział, który oferuje kierunek studiów, a następnie z listy wybierzesz właśnie ten kierunek. Ważne, aby wybrać odpowiedni stopień oraz tryb studiów, np.:

Geodezja i kartografia

• studia inżynierskie pierwszego stopnia, studia stacjonarne.

W pierwszej zakładce znajduje się opis kierunku, a w kolejnych wykaz zajęć oraz informacja o ich formie (w tym liczba godzin) i formie zaliczenia przedmiotu. Dla każdego przedmiotu udostępniany jest także szczegółowy sylabus zajęć, w którym znajdziesz informacje o programie zajęć, ale też wykaz umiejętności i wykaz efektów kształcenia, które dany przedmiot zapewnia.