Kierunki ścisłe na UAM to kolejna część oferty edukacyjnej uczelni. Kandydaci na studia na UAM znajdą całkiem sporo propozycji studiów licencjackich i magisterskich o charakterze ścisłym. W końcu uniwersytet słynie ze swej wszechstronności.

Kierunki ścisłe na UAM – warto wiedzieć

Kierunki ścisłe na UAM prowadzone są oczywiście przez doskonale przygotowane do tego wydziały. W strukturach uczelni funkcjonuje kilka jednostek odpowiadających za kształcenie ścisłe. Oferuję naukę chemii, fizyki, informatyki czy matematyki oraz kierunki pokrewne. Co ważne, oferta wydziałów jest nieustannie aktualizowana. UAM dba, aby odpowiadała na potrzeby rynku pracy i spełniała oczekiwania kandydatów.

UAM to dobry kierunek na przyszłość

Kierunki ścisłe na UAM wbrew stereotypowej opinii, wcale nie są w mniejszości. Poziom nauczania na studiach ścisłych nie odbiega natomiast poziomowi uczelni ekonomicznych. Chcesz przekonać się, jakie kierunki uznali za najważniejsze, twórcy polskiego rankingu kierunków? To:

Astronomia

Ci, którzy wybiorą ten kierunek, z pewnością mają większe szanse na powstającym rynku przemysłu kosmicznego. Tych, których bardziej pociągają obserwacje astrofizyczne, przygotowaliśmy osobną ścieżkę studiów. To nie tylko astronomia. Studenci zdobywają także wiedzę fizyczną i matematyczną, bez której nie sposób zrozumieć zjawisk w kosmosie, oraz niezbędne umiejętności informatyczne. Dla wszystkich chętnych i zaangażowanych oferujemy możliwość udziału w badania

Chemia

Lubisz eksperymentować i odkrywać nowe związki chemiczne? Nie boisz się pracy w laboratorium? Kierunek umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z podstaw chemii, chemii analitycznej, organicznej, nieorganicznej, fizycznej, technologii chemicznej oraz nauk pokrewnych. Studenci mają do wyboru aż osiem specjalności.

Fizyka

To studia dla osób ciekawych z pasją poznawania świata i procesów nim rządzących. Pozwalają poszerzyć horyzonty, zdobyć wiedzę potrzebną na rynku pracy i dają satysfakcję. Bogate zaplecze techniczne i otwarta na pomysły studentów kadra naukowo-dydaktyczna to przepis na świetny kierunek.

Informatyka

Nie boisz się technologii, a myślenie analityczne sprawia Ci przyjemność? Wybierz studia, które zapewnią Ci zawodową przyszłość w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży. Zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu informatyki i matematyki. Poznasz także nowoczesne technologie, co pozwoli Ci się odnaleźć na bardzo różnorodnym i ciągle zmieniającym się rynku pracy.

Matematyka

Matematyka to królowa nauk – stanowi ważny element kultury i działalności człowieka, a także rozwija zdolności krytycznego myślenia. Na UAM to przygoda pełna intelektualnych wyzwań.

Przedstawimy Wam też kilka kierunków, które uważamy za warte uwagi:

Reżyseria dźwięku

Przygotowujemy  na tym kierunku zawodowych, wszechstronnie wykształconych realizatorów dźwięku, którzy potrafią sprostać współczesnym wymogom rynku.

Fizyka medyczna

Pozwoli Ci połączyć pasję do fizyki i zainteresowanie medycyną. Poznasz dziedziny fizyki stosowane w diagnostyce i terapii medycznej. Studia obejmują także zajęcia laboratoryjne i praktyki w szpitalach i klinikach Uniwersytetu Medycznego.