Poczuj chemię i rozpocznij studia na UAM! Chemia na UAM – trzyletnie studia licencjackie to aż osiem specjalności do wyboru. Przekonaj się. dlaczego  to dobry wybór – poznaj lepiej ten kierunek!

Chemia na UAM – dla kogo?

Jeśli interesują Cię przemiany zachodzących procesów chemicznych i właściwości substancji – to dobry kierunek. Chemia to propozycja dla osób, które chcą i nie boją się eksperymentować i odkrywać nowe związki chemiczne. Jeśli cenisz bezpieczną pracę w laboratorium – to kierunek dla Ciebie!

W trakcie trzech lat nauki zdobędziesz wiedzę z podstaw chemii, chemii analitycznej, organicznej, nieorganicznej, fizycznej, technologii chemicznej oraz nauk pokrewnych. Zdobędziesz też nowe umiejętności praktyczne. Podczas studiów rozwiniesz również kompetencje społeczne oraz umiejętności kognitywne, takie jak: rozumienie, analizowanie i interpretowanie danych pomiarowych oraz wyciąganie wniosków.

Co czeka Cię w trakcie studiów?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na warunki, w jakich odbywają się zajęcia. Do dyspozycji studentów są nowoczesne i komfortowe sale laboratoryjne. Zajęcia odbywają się także w dobrze wyposażonych pracowniach specjalistycznych z rozbudowaną infrastrukturą badawczą.

Pierwszy rok studiów to wyjątkowy czas, dlatego na wydziale organizowane są zajęcia uzupełniające. Dzięki nim studenci I roku mogą uzupełnić swoją wiedzę oraz podnieść kompetencje. Unikatowość kierunku wynika jednak przede wszystkim z indywidualnego podejścia do studenta w postaci wsparcia osobistego tutora (opiekuna).  Z jego pomocą w trakcie II semestru wybierają przedmioty realizowane w ramach specjalności.

Osiem specjalności do wyboru

Chemia na UAM to wachlarz możliwości. Już w trakcie pierwszego roku studiów decydujesz się na specjalistyczną ścieżkę. Do wyboru masz aż 8 specjalności, które zapewnią Ci profesjonalne przygotowanie do pracy zawodowej. Specjalności to:

• Analityka chemiczna,
  • Chemia biologiczna,
  • Chemia kosmetyczna,
  • Chemia materiałowa,
  • Chemia ogólna,
  • Chemia sądowa,
  • Synteza i analiza chemiczna,
  • Nauczanie chemii i fizyki.

Co z pracą po studiach?

Chemia na UAM to studia, które można kontynuować. Warto więc pomyśleć o możliwości uzyskania tytułu magistra. Jednak już po 3 latach nauki, absolwenci rozpoczynają pracę zawodową. Studia licencjackie przygotowują do podjęcia pracy w:

• placówkach naukowo-badawczych,
  • przemyśle chemicznym i pokrewnych gałęziach gospodarki,
  • laboratoriach badawczych branży chemicznej, biomedycznej, farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej
  • laboratoriach diagnostycznych i kryminalistycznych.

Chemia na UAM: dowiedz się więcej o rekrutacji!

Przeczytaj też o fizyce medycznej