Fizyka to kierunek, który pozwala studentom rozwijać swoje umiejętności ze wsparciem opiekuna naukowego. Indywidualny opiekun naukowy gwarantuje to ponadprzeciętny poziom naukowy  oraz wiele dodatkowych możliwości.

Doświadczenia ważnym elementem nauki

Fizyka to kierunek oferowany przez Wydział Fizyki. Studenci uczą się fizyki teoretycznej oraz praktykują fizykę doświadczalną. Przede wszystkim to studia dla ludzi ciekawych, z pasją poznawania świata i procesów nim rządzących. Przez 6 semestrów poszerzysz swoje horyzonty i zdobędziesz wiedzę potrzebną na rynku pracy. Akademicki kurs fizyki ogólnej rozszerzony jest o wiedzę z zakresu podstawowych technik informatycznych, nanotechnologii, fizyki fazy skondensowanej i informatyki kwantowej.

Dobre przygotowanie do nauki

Pomocna i wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna to niewątpliwy atut. Kolejną zaletą studiów na Wydziale Fizyki jest bogate zaplecze laboratoryjne i nowoczesny sprzęt. Brzmi jak sposób na realizację Twoich  pasji? Tak właśnie jest. Jako student fizyki możesz  korzystać z dostępu do szerokiej oferty zajęć do wyboru. Masz szansę zrealizować nawet własny projekt badawczy, wyjechać na konferencje, kongresy, warsztaty i pikniki naukowe, na których poznasz studentów i doktorantów fizyki, chemii, biologii z całego kraju oraz zagranicy.

Możesz nauczyć się wykonać i co ważniejsze, zaprojektować własne doświadczenie. Myślisz, że nie wiesz jak? Nie martw się! Są tu ludzie, którzy Ci pomogą i wesprą Twoje działania! Masz dwie lewe ręce do doświadczeń? Otrzymasz pomoc w teorii i rozumieniu fizyki! Przyjdź i przekonaj się, że warto! Fizyka jest wokół nas!

Działalność studencka

Nudziły Cię w szkole lekcje bez doświadczeń? Masz potencjał, ale nie wiesz jak możesz go wykorzystać? Czujesz, że chciałbyś robić COŚ więcej? Nie zwlekaj i jak najszybciej zainteresuj się działalnością studencką na Wydziale Fizyki UAM! Koła naukowe zrzeszają osoby chętne do pomnażania swojego potencjału i zaangażowania się w działalność naukowo-dydaktyczną.

Fizyka na UAM: dowiedz się więcej o rekrutacji!