Studia na UAM to wachlarz możliwości. Masz do wyboru 200 kierunków i specjalności. W ofercie są kierunki, które odpowiadają trendom oraz potrzebom rynku pracy. Są propozycje oczekiwane przez kandydatów na studia. Są też kierunki ponadczasowe. Wśród nich znajduje się matematyka – królowa nauk.

Studia na UAM – dlaczego matematyka właśnie u nas?

Matematyka to kierunek, który znajduje się w ofercie UAM niezmiennie od lat. W końcu nauki ścisłe to jeden z filarów uczelni. Studia te oferowane są przez Wydział Matematyki i Informatyki. To oznacza, że kształceniem studentów zajmuje się wyspecjalizowana kara naukowa.

Dla kogo ten kierunek?

Matematyka stanowi ważny element kultury i działalności człowieka, a także rozwija zdolności krytycznego myślenia. Jeśli potrzebujesz intelektualnych wyzwań, chcesz poznać niuanse królowej nauk – to studia dla Ciebie. Na UAM możesz wybrać jedną z trzech specjalności tego kierunku i zostać ekspertem potrzebnym na rynku pracy. Jeśli od zawsze fascynowały Cię cyfry, równania i algorytmy, to ta oferta jest dla Ciebie!

Specjalności

Matematyka finansowa i aktuarialna
Przygotujemy Cię do pracy w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, bankach, korporacjach gospodarczych, instytucjach inwestycyjnych, ubezpieczeniowych, a także w administracji skarbowej i gospodarczej różnych szczebli.

Statystyka matematyczna i analiza danych

Na tej specjalności zdobędziesz umiejętności rozwiązywania złożonych problemów w zakresie analizy i modelowania zjawisk. Przygotujemy Cię do efektywnej pracy w zespole badawczym. Z powodzeniem znajdziesz pracę jako aktuariusz, bankowiec, analityk danych, konsultant, pracownik administracji publicznej i samorządowej, pracownik nadzoru produkcji i wiele innych.

Matematyka teoretyczna

Przygotujemy Cię do samodzielnego pogłębiania wiedzy matematycznej i umiejętności jej stosowania zarówno w matematyce jak i innych naukach.

Studia na UAM, a praca zawodowa

Jako absolwent studiów na kierunku Matematyka z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w instytucjach finansowych i firmach ubezpieczeniowych, sektorze analizy danych, branży IT, a także w ośrodkach badawczych.

Wydział Matematyki i Informatyki nieustannie stara się łączyć teorię z praktyką i to nie tylko na poziomie naukowym. Współpracuje z nauczycielami i uczniami, stara się rozbudzać oraz wspierać zainteresowanie matematyką i informatyką poprzez wykłady, warsztaty, konferencje; organizuje comiesięczne wykłady Po indeks z Pitagorasem oraz konkursy dla zainteresowanej naukami matematycznymi i informatycznymi młodzieży.

W kwietniu 2021 r. z inicjatywy pracowników wydziału ruszył projekt POP WMI. Jest to podcast o matematyce i informatyce, którego celem jest odczarowanie obu tych dyscyplin poprzez pokazanie ludzkiej strony naukowców, którzy je uprawiają. Podcastów możesz posłuchać na stronie.

Poznaj lepiej Wydział Matematyki i Informatyki!

Dowiedz się więcej o rekrutacji!