Zintegrowane Planowanie Rozwoju na UAM to jedyny w Polsce taki kierunek. Zastanawiasz się, co czeka Cię w trakcie studiów? Rozważasz możliwości zawodowe jako absolwent tego kierunku? Dowiedz się więcej.
Ten kierunek to 7 intensywnych semestrów
Zintegrowane Planowanie Rozwoju na UAM to kierunek studiów inżynierskich. Nauka trwa 3,5 roku i jej zwieńczeniem jest uzyskanie tytułu inżyniera. Co czeka Cię w trakcie 7 semestrów na UAM? Będziesz odbywał zajęcia, które zostały pogrupowane w bloki tematyczne, tj. prawny, ekonomiczny, społeczny, przestrzenny czy metodyczny. W każdym module przewidziano wykłady, ale też zajęcia praktyczne realizowane w formie projektów indywidualnych i grupowych. Będziesz uczestniczyć również w wizytach studyjnych. Co ważne: przedmioty wchodzące w skład modułu podlegają jednej wspólnej ocenie.
Przykład modułu
Jednym z modułów jest „Planowanie strategiczne i jego narzędzia I” i obejmuje następujące kursy: Wprowadzenie do planowania strategicznego, Diagnozowanie obszarów rozwoju społeczno-gospodarczego, Tworzenie strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. Zintegrowane Planowanie Rozwoju na UAM są kierunkiem praktycznym. Dlatego obok nauczycieli akademickich zajęcia prowadzą praktycy polityki rozwoju.
Zintegrowane Planowanie Rozwoju na UAM to odpowiedź na potrzeby społeczne
Żyjemy w niezwykłych czasach, które charakteryzuje szybkość procesów i natychmiastowość zmian. Jesteśmy świadkami transformacji, postępu technologicznego, globalizacji, zmian klimatycznych i demograficznych. Planowanie rozwoju zintegrowanego ma pomóc w realizacji procesów społeczno-gospodarczych i ich optymalizacji zmierzających do obniżenia różnic rozwojowych i tworzenia warunków zrównoważonego rozwoju. Potrzeba jednak specjalistów w prowadzeniu takich działań. Nasze studia przygotują Cię do tej roli. Program studiów był konsultowany specjalistami z zakresu polityki regionalnej i przestrzennej.
Poznaj swoje możliwości zawodowe
Wydaje Ci się, że studia Zintegrowane Planowanie Rozwoju na UAM to kierunek, który ograniczy Twoje możliwości zawodowe? Przekonaj się, jakie oferty pracy będą w Twoim zasięgu:
- praca w zespołach projektowych z zakresu planowania: zintegrowanego, przestrzennego i urbanistyki, strategicznego
- praca w jednostkach administracji rządowej i samorządowej (np. urzędy gmin, urzędy marszałkowskie, urzędy wojewódzkie) – udział w procesie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego,
- zatrudnienie w firmach przygotowujących opracowania strategiczne (np. strategia rozwoju) oraz planistyczne (np. miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego).
Dodaj komentarz