Bezpłatny program nauki języka niemieckiego to propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć studia na UAM studia prawnicze i uzyskać międzynarodowy dyplom. Istnieje możliwość kursu wakacyjnego oraz rocznej nauki języka niemieckiego.

Polsko-Niemieckie Studia Prawnicze

Kierunek studiów prowadzony jest przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Collegium Polonicum w Słubicach) oraz Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. To unikatowa na skalę europejską propozycja dla maturzystów oraz maturzystek. Dzięki współpracy uczelni będą oni równocześnie studiować dwa systemy prawne w dwóch językach. Kompetencje fachowe oraz językowe potwierdzą trzy dyplomy ukończenia studiów wyższych mgr, LL.B. oraz LL.M.  W programie są zajęcia z typowych przedmiotów prawniczych. Znajduje się też szereg przedmiotów prawa europejskiego oraz zajęć praktycznych, które przygotowują do przyszłej pracy zawodowej.

Unikatowy program nauki języka niemieckiego

Część zajęć na tym kierunku prowadzona jest w języku niemieckim. Dlatego Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą utworzył unikatowy program kształcenia językowego. W zależności od tego, na jakim poziomie językowym jesteś, możesz wybrać między intensywnym wakacyjnym kursem języka a rocznym programem college’u językowego. Obie formy przygotują Cię do podjęcia studiów na niemieckim uniwersytecie. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, czyli na polsko-niemieckiej granicy!

Roczny college językowy

Program college’u adresowany jest do maturzystów ze znajomością języka niemieckiego na poziomie B1. Jeżeli w gimnazjum i liceum uczyłeś/łaś się języka niemieckiego jako drugiego języka obcego, to zapewne jesteś właśnie na takim poziomie. Jak wygląda nauka w college’u językowym? Posiadasz status studenta, a więc wszystkie ulgi, uczestniczysz w intensywnym kursie języka niemieckiego przez cały rok akademicki. Dodatkowo możesz zaliczać część zajęć z pierwszego roku studiów. Brzmi idealnie? – przekonaj się, jak wygląda to w praktyce!

Rekrutacja do 1 czerwca online: po angielsku  lub po niemiecku. A jeśli masz pytania, napisz maila na adres: college@europa-uni.de

Wakacyjny kurs językowy

Jeżeli natomiast jesteś już na zaawansowanym poziomie języka niemieckiego (B2/C1) – bo np. zdajesz maturę rozszerzoną z języka niemieckiego lub uczysz się w szkole dwujęzycznej z językiem niemieckim, możesz w wakacje podszkolić język niemiecki w ramach intensywnego kursu. Oferujemy 1,5 miesiąca zajęć językowych oraz bogaty program towarzyszący – to wszystko w wakacje poprzedzające rozpoczęcie studiów na naszej uczelni.

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Wskazane programy nauki języka niemieckiego są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli chcesz wziąć w nich udział, sprawdź na naszej stronie zasady udziału, a w razie pytań napisz od razu maila na adres: law-track@europa-uni.de – na pewno będziemy w stanie Ci wszystko wytłumaczyć.