Od 1 czerwca trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje.

Dlaczego warto wybrać UAM?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to wiodąca uczelnia w Polsce zachodniej. UAM to jeden z najlepszych 3 polskich uniwersytetów. O pozycji uczelni świadczy także status uczelni badawczej. Jako jeden z 10 ośrodków akademickich w Polsce w latach 2020-2026 otrzymuje dodatkowe środki na badania i projekty naukowe. UAM należy do europejskiego konsorcjum EPICUR. Celem Europejskiego Sojuszu jest stworzenie autentycznie europejskiego środowiska edukacyjnego, które zapewni najlepsze doświadczenia w nauczaniu, uczeniu się, szkoleniu oraz badaniach. UAM to  świetny wybór dla kandydatów, którzy na studiach chcą rozwijać swoje naukowe pasje.

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna jest niezwykle zróżnicowana, dzięki czemu wymarzony kierunek znajdą zarówno umysły ścisłe, jak i dusze humanistyczne. Przyszli studenci, wybierając studia na UAM, wybierają spośród 141 kierunków i 63 specjalności.

Wyszukiwarka kierunków

Jesteś zdecydowany na konkretny kierunek i chcesz upewnić się, że znajduje się w ofercie naszej uczelni? Chcesz sprawdzić, jakie kompetencje mają jego absolwenci i jakie perspektywy zawodowe Cię czekają? A może jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne studia i chcesz poznać całą ofertę UAM? Odwiedź wyszukiwarkę kierunków. Znajdziesz ją pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Dzięki filtrom możesz wyświetlać kierunki alfabetycznie, według wydziału, stopnia, trybu, a nawet języka

Rekrutacja

Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca. Przypominamy, że to proces w pełni online. Możesz aplikować na studia bez wychodzenia z domu.  Od 1 czerwca możesz założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji (rekrutacja.amu.edu.pl). Po założeniu konta otrzymasz możliwość wybrania kierunku (czasem nabór odbywa się na specjalność), wniesienia opłaty oraz wpisania wyników matury. Za pośrednictwem SIR otrzymasz także informacje o zakwalifikowaniu na studia. Musisz jednak pamiętać, że każdy z etapów rekrutacji należy zrealizować w określonym przedziale czasowym, a harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie uczelni.

Szczegółowe informacje znajdziesz w portalu kandydata: https://amu.edu.pl/kandydaci/rekrutacja

Kierunki TOP 5

Podczas rekrutacji na rok akademicki 2023/2024 pojawiły się kierunki szczególnie oblegane. Liczba osób, które brały udział w postępowaniu rekrutacyjnym, przekroczyła tysiąc. Na jeden z kierunków aplikowało nawet ponad 2 tysiące osób. Najwięcej chętnych było na:

• psychologię (2117),
  • prawo (1584),
  • filologię angielską (1389),
  • zarządzanie i prawo w biznesie (968),
  • dziennikarstwo i komunikację społeczną (830).