Wiosenne spotkania z kandydatami na studia odbędą studenci UAM! „Porozmawiajmy o studiach” to cykl spotkań, podczas których możesz poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na spotkaniu rozmawiamy z kandydatami też o systemie wsparcia studentów oraz możliwościach rozwoju osobistego.

Rekrutacja na UAM: podpowiemy, na co zwrócić uwagę

Jesteś maturzystą i szukasz uczelni, która oferuje Twój wymarzony kierunek, a do tego stawia na rozwój osobisty? Jesteś maturzystą, który nadal poszukuje i porównuje szkoły wyższe i ich propozycje? A może ten wybór czeka Cię dopiero za rok? Na naszych spotkaniach znajdzie się miejsce dla każdego!

„Porozmawiajmy o studiach” powstało, aby kandydaci indywidualni, ale także grupy (w tym grupy szkolne) mogły odwiedzić mury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i porozmawiać z nami o rekrutacji. To nie koniec. Pierwsze spotkania pokazały nam, że niezwykle cenny dla kandydatów jest kontakt ze studentami. Już dziś możesz więc zapisać się na takie spotkanie.

Kandydaci porozmawiają ze studentami UAM

W kwietniu i w maju w spotkaniach wezmą udział studenci UAM. Trzy studentki reprezentujące trzy wydziały opowiedzą o swoich kierunkach. Wybrane kierunki nie są przypadkowe, ponieważ otrzymujemy sporo pytań o nie.

W kwietniu, a dokładniej 14 kwietnia będziecie mogli wysłuchać relacji Katarzyny Paździorko — to studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji. 28 kwietnia Barbara Krzyżanowska odpowie na Wasze pytania dotyczące Wydziału Neofilologi, szczególnie o skandynawistyce. 16 maja w Welcome Center zagości Mirela Król z Wydziału Biologii, która opowie o biotechnologii. Tego dnia Kornelia Starczewska opowie też o Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych.

Jeszcze w maju, dokładnie 30 maja porozmawiacie o Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej z Oliwią Filip, która studiuje filologię polską. 16 czerwca zapraszamy natomiast na spotkanie z Natalią Przewoźniak, która opowie o prawie i filologii hiszpańskiej. Zdradzi też, jak skutecznie łączyć studia na więcej niż jednym kierunku.

Spotkania odbywają się w centrum Poznania w nowoczesnych wnętrzach Welcome Center.

Jak zapisać się na zajęcia? Wystarczy wypełnić formularz. Rejestracja odbywa się do wyczerpania limitu miejsc.

Szczegóły dostępne tutaj.