Noc Naukowców 2021 zbliża się wielkimi krokami. Dzień, w którym każdy z nas może zostać naukowcem już 24 września. Ta wyjątkowa noc pozwoli Ci zanurzyć się w świecie nauki. To już 15. edycja wydarzenia!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest partnerem wydarzenia od samego początku. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej. Mimo trudnej sytuacji wynikającej z obostrzeń, także w tym roku, wydziały UAM przygotowały dla was wiele propozycji!

Noc Naukowców 2021 odbywa się pod hasłem „SOS dla Ziemi”. Studenci i naukowcy z UAM przygotowali więc wiele propozycji odnoszących się do kwestii ekologii i ochrony środowiska z perspektywy różnych dziedzin wiedzy. Zapraszamy więc do świata wirtualnego, w którym czekać będą na Was: produkcje filmowe przygotowane i zrealizowane specjalnie na Noc Naukowców 2021, jak również transmisje, konkursy, relacje w trybie live na kanałach społecznościowych, czy komunikatorach wydziałowych.

Noc Naukowców – relacja ze studia

Zapraszamy gorąco na transmisję live ze studia Nocy Naukowców, która prowadzona będzie na głównej stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.pl we współpracy ze wszystkimi partnerami projektu, jak również do kanału VOD z programem uczelni biorących udział w jubileuszowej, 15. edycji wydarzenia. Ponadto, zachęcamy do odwiedzenia kanału Youtube dedykowanego Nocy Naukowców w UAM, bo to  właśnie tam po raz pierwszy, w dniu wydarzenia, swoje premiery będą mieć wszystkie propozycje zdalne, przygotowane przez wydziały i jednostki UAM. Będzie ciekawie!

„Eko TIK TOK”, „Pszczoła pod lupą”, „Klimat – ile faktów, ile mitów?”, „SOS dla ciemnego nieba”, „Piekarnia kosmetyczna”, „Eko-orimatyka”, czy „Hydrozagadka” – to tylko niektóre z tegorocznych propozycji przygotowanych przez naukowców UAM! Zapraszamy przed ekrany!

Przejdź do programu: Noc Naukowców 2021 na UAM