Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie realizowane wspólnie przez poznańskie uczelnie. Jego najważniejszym celem jest popularyzacja nauki wśród młodzieży, ale też integracja społeczności akademickich. 8 listopada odbyły się pierwsze wydarzenia.

W planie 400 spotkań

Festiwal trwa do 19 listopada, więc wciąż macie okazję skorzystać z propozycji przygotowanych przez naukowców i badaczy. Przypominamy, że w jego ramach zaplanowano blisko 400 wydarzeń z różnych dziedzin nauki i sztuki. Biologia, chemia, kryminologia, botanika, psychologia, informatyka, medycyna, ekonomia, język, malarstwo, muzyka, taniec i wiele innych obszarów wiedzy i tematów wydarzeń, podczas których uczestnicy zajrzą w świat nauki i sztuki i będą mogli poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania. Co ważne – część wydarzeń odbywa się stacjonarnie, ale w wielu z nich możecie uczestniczyć nie wychodząc z domu.

Oferta UAM

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to wspólny program wielu jednostek. Jeśli jesteście ciekawi, co przygotowały poszczególne uczelnie i instytucje – wystarczy wybrać interesujący nas podmiot na stronie Festiwalu. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach i zapoznanie się z programem UAM. Naukowcy z UAM przygotowali wiele ciekawych spotkań. W programie naszej uczelni odnajdziecie wydarzenia z wszystkich 20 wydziałów, 4 filii oraz 3 jednostek ogólnouniwersyteckich. Jesteście ciekawi, czy można stworzyć grę komputerową w 10 minut? A może zastanawiacie się, czy da się pobrać odciski palców od koali? W jaki sposób sandały pomagały w zostaniu herosem? Przyjdźcie i przekonajcie się!

Program UAM – pobierz

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Pierwszego dnia Festiwalu odbyła się jego uroczysta inauguracja, podczas której przedstawiciele organizatorów – uniwersytetów, akademii i fundacji – wykonali wspólny obraz pod hasłem „Barwy nauki i sztuki”. Odbyły się również wykłady:

• dr Anna Mleczko i prof. Jakub Rybka – Biotechnologia – kiedy fikcja z filmów science – fiction staje się rzeczywistością;
  • Maciej Kośmicki, Czy nauka to pasja? Dla mnie tak!;
  • Agnieszka Jankowiak-Maik, O Edukacji.

Inauguracja dostępna jest online: