Wybieram UAM to konkurs skierowany do uczennic i uczniów szkół średnich. Upływa właśnie termin zgłaszania prac. Jednak organizatorzy zdecydowali o wydłużeniu tego terminu.

Decyzja organizatorów

W obliczu wydarzeń kładących się cieniem na najnowszej historii, pełni solidarności i troski, a także skoncentrowani na pomocy Ukrainie proponujemy przesunięcie terminu nadsyłania prac konkursowych do końca kwietnia.

Aktualne okoliczności nie sprzyjają zapewne ani Waszym twórczym działaniom, ani naszym planom dotyczącym wyłonienia zwycięzców/zwyciężczyń  konkursu i ogłoszenia jego wyników. Wyobrażamy je sobie jako pełne radości wydarzenia. Skoncentrujmy zatem teraz nasze wysiłki na sprawach trudnej codzienności, a do przygody z konkursem Wybieram UAM powróćmy już wkrótce.

Wybieram UAM – na czym polega konkurs?

Jesteś kreatywny/kreatywna? Masz nietypowe pomysły? Lubisz robić zdjęcia, filmiki, malować, rysować? A może piszesz wiersze? Zapraszamy Cię do udziału w  konkursie „Wybieram UAM”!

Pokaż, czym jest dla Ciebie uczelnia, albo czym chciałbyś/chciałabyś, żeby była. Jak ją postrzegasz, jak sobie wyobrażasz, czego od niej oczekujesz.

Zrób zdjęcie, film, napisz opowiadanie, esej, wiersz, narysuj komiks lub wybierz inną, odpowiadającą Ci formę. Najważniejsze, żeby konkursowa praca była Twojego autorstwa i dawała odpowiedź na pytanie, czym jest dla Ciebie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub jak go sobie wyobrażasz.

Prześlij pracę na adres: wybieramuam@amu.edu.pl

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Do wygrania czekają na Ciebie: tablet graficzny, iPad oraz kamera GoPro.

Przeczytaj regulamin i dołącz to grona osób, które WYBIERAJĄ UAM!

Dla kogo?

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Co przesyłamy?

Akceptowane są różnorodne utwory:

• eseje, wywiady [w formacie PDF],
  • komiksy, wiersze [w formacie PDF],
  • rysunki, kolaże, grafika komputerowa [w formacie PDF/JPG/PNG min. 300 dpi; film 1280 px x 720 px],
  • fotografia, filmy [w formacie PDF/JPG/PNG min. 300 dpi; AVI/MKV/MP4 – 1280 px x 720 px].