Wybierasz się na Pyrkon? Fantastycznie się składa. Koniecznie odwiedź Fantastyczny Uniwersytet. Porozmawiasz i podyskutujesz tam z naukowcami z różnych dziedzin. Czekają na Ciebie również ciekawe atrakcje!

Jeden z największych w Europie festiwali fantastyki odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 16-18 czerwca.  Podczas wydarzenia, w Strefie Inicjatyw Fanowskich, będzie można odwiedzić wioskę przygotowaną przez pracowników UAM. Za projektem stoją Jakub Wojtczak i Mateusz Frankiewicz jako koordynatorzy z ramienia Wydziału Historii UAM.

Pyrkon 2023 – jakie atrakcje od UAM?

Biblioteki Jednostek Organizacyjnych UAM przygotowały miejsce, gdzie zagrasz w starożytne gry planszowe, takie jak Ludus Latrunculorum, Hnefatafl, Szachy wraz z opisem zasad, Chaturanga i Backgammon. Tuż obok znajdzie się przygotowana czytelnia z miejscem relaksu, gdzie przeczytasz artykuły naukowe, które będą inspiracją dla każdego fana fantastyki.

Zakład Kartografii i Geomatematyki na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych zaskoczy Cię tym, jak wiele danych i analiz naukowcy dostarczają twórcom map w grach video.

Naukowcy z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM ujawni wszystkie sekrety związane z drukiem 3D, zarówno tym „plastikowym”, jak i biodrukiem!

Wydział Archeologii przygotował (re)konstrukcję bazy archeologicznej, gdzie badania obrały tajemniczy bieg wydarzeń. Dzięki temu zobaczysz, jak można kreować historię na podstawie artefaktów archeologicznych.

Reprezentanci Wydziału Historii pokażą Wam, że historia to nie tylko nauka dat na pamięć.