Kampus Morasko to nowoczesny kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To miejsce, gdzie swoje siedziby ma znaczna część wydziałów UAM. Studenci spędzają na Morasko sporo czasu – uczą się, ale też odpoczywają, ponieważ sąsiedztwo łąk i lasów sprzyja również formom spędzania czasu wolnego. Kampus zostanie też miejscem zamieszkania.
Planujesz studia na UAM, a siedziba wydziału, na którym rozpoczynasz naukę znajduje się na Kampusie Morasko? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Niebawem Morasko stanie się prawdziwym miasteczkiem studenckim. Dla wielu będzie to drugi dom.
Kampus Morasko: powstaje nowy budynek
W sąsiedztwie budynków wydziałowych powstaje akademik UAM. Będzie to nowoczesny obiekt, który połączy kilka funkcjonalności. Akademik stanie się drugim domem dla 400 studentów. Dom studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. Studenci będą mieli do swojej dyspozycji parkingi.
Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne. W budynku wydzielona zostanie również część usługowa, powstanie m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia.
Dom Studencki, który stanie na Morasku będzie sąsiadować z Collegium Historicum oraz Centrum Zaawansowanych Technologii.
– 7 maja 1919 roku pierwszy rektor mówił: “Macie, młodzi przyjaciele, wykształcić się w uniwersytecie nie tylko naukowo, lecz nie mniej macie wydoskonalić się na dobrych obywateli kraju”. Dlatego uczczenie święta UAM położeniem kamienia węgielnego pod dom studencki pokazuje jak ważnym jest dla uniwersytetu i jak ważną była zawsze społeczność studencka. Studentki i studenci nadają naszym działaniom sens, są źródłem naszej energii, ale też nadzieją na przyszłość naszego miasta i kraju. Dlatego chcemy przyciągać do Poznania ludzi zdolnych, kreatywnych, czasem niepokornych i buntowniczych, by zmieniali na lepsze UAM teraz i przez następne sto lat – mówiła Jej Magnificencja rektor UAM, prof. Bogumiła Kaniewska podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.
Sprawdź lokalizacje pozostałych akademików UAM!
Dodaj komentarz