Rozpoczęcie roku akademickiego także będzie inne niż dotychczas. Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, spowodowała wiele zmian. Być może już o nich słyszeliście, ale z pewnością warto o nich przypomnieć. Przy okazji podzielimy się także innymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia studiów.
1 października odbędzie się Inauguracja roku akademickiego. Odbędzie się w auli UAM i będzie transmitowana na żywo. Uroczystość odbędzie się przy ograniczonej liczbie osób na sali. Inauguracja roku akademickiego dla studentów I roku studiów „Dzień studenta I roku” odbędzie się 14 października, wkrótce podzielimy się z Wami programem tego wydarzenia.
Rozpoczęcie roku akademickiego – te daty musisz znać!
Rozpoczęcie roku akademickiego nie zmieniło więc daty. Nowa data została natomiast wyznaczona dla rozpoczęcia zajęć. Te rozpoczną się dopiero 15 października. Zgodnie z zarządzeniem rektora zajęcia prowadzone w I semestrze będą odbywały się przede wszystkim w formie zdalnej. W formie stacjonarnej będą prowadzone zajęcia, które tego wymagają. Pierwszy semestr zakończy się 11 lutego. Natomiast od 12 lutego rozpocznie się zimowa sesja egzaminacyjna i potrwa przez 16 dni do 28 lutego. II semestr będzie trwał od 1 marca do 23 czerwca. 24 czerwca rozpocznie się letnia sesja egzaminacyjna. Na zdanie egzaminów będziecie mieli czas do 7 lipca.
Rozpoczęcie roku akademickiego – kilka cennych wskazówek
Studia to nowy etap w Waszym życiu. Z pewnością wyjątkowy, choć pierwsze dni, a nawet tygodnie mogą być dla Was zaskakujące. Dlatego zachęcamy do przeczytania regulaminu studiów – znajdziecie tam informacje o możliwościach, prawach i obowiązkach studenta. Wielu z Was zdecyduje się zamieszkać w akademiku. Warto już dziś zorientować się w ich lokalizacji – tutaj sprawdzicie informacje o domach studenckich. Dzielimy się też z Wami adresem zakładki, w której znajdziecie wskazówki dotyczące ubiegania się o miejsce w akademiku oraz wsparcie UAM.
Rozpoczęcie roku akademickiego dla wielu oznacza przeprowadzkę i konieczność adaptacji w nowym miejscu. Wiecie, że UAM oferuje pomoc psychologiczną? Z myślą o studentach działa też przychodnia zdrowia, z której możecie korzystać. Przyjmuje bezpłatnie studentów w ramach poradni:lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i stomatologa.
Dodaj komentarz