Sport na UAM to także ważna dziedzina. Obok nauki, projektów naukowych i prac badawczych, stawiamy też na sport. Systematycznie powiększamy kompleks sportowy, który oddajemy do dyspozycji studentom UAM.

Sport na UAM wcale nie jest zapomnianą dziedziną. Często pytacie o zajęcia wychowania fizycznego. Odpowiemy dziś więc na to pytanie, a przy okazji powiemy nieco więcej o możliwościach aktywności fizycznej. Zajęcia z wychowania fizycznego są realizowane na studiach stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. W ramach tych zajęć macie do wyboru kilkadziesiąt propozycji, tj.: aqua aerobik, body control, cardio tenis czy samoobrona lub zajęcia ogólnorozwojowe.

Sekcje sportowe pozwolą Ci rozwinąć pasje!

Tym, którzy chcą rozwijać sportową pasję intensywniej, polecamy zgłoszenie się do jednej z kilkunastu. Sekcje, podobnie jak zajęcia WF organizowane są przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. Studenci mogą uprawiać sport na UAM jeśli zapiszą się do sekcji sportowej: akademickiej lub wyczynowej. Sporty wyczynowe to:

Lista pozostałych dyscyplin oferowanych przez SWFIS jest znacznie dłuższa, a szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie.

Znajdziecie tam też informacje o trenerze, harmonogramie treningów oraz informacje ogólne o programie treningów.

Sport na UAM to także oferta dla osób z niepełnosprawnościami i kłopotami zdrowotnymi. Dokładnie tak. Trenerzy zatrudnieni w Studium mają kwalifikacje do prowadzenia tego rodzaju zajęć sportowych, a wśród propozycji znajdziecie trzy kategorie. Więcej dowiecie się o nich ze strony.

Sport na UAM to także komfortowe warunki

Zajęcia wychowania fizycznego czy zajęcia sekcji sportowych odbywają się w budynkach tworzących kompleks sportowy UAM. Sieć nowoczesnych i świetnie wyposażonych obiektów sportowych znajduje się w bliskim sąsiedztwie Moraska. Studenci mogą korzystać z krytej pływalni, kortu tenisowego, pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego oraz hali sportowej i sal sportowych oraz siłowni.

Studia UAM – co znajdziesz w naszej ofercie?