Rekrutacja 2021/2022 to wydarzenie, którym już interesują się maturzyści. Sam proces rekrutacji zostanie uruchomiony w 2021 roku, ale wiemy, że decyzje o studiach i kierunkach zapadają właśnie teraz.

Od powrotu do szkolnych ławek, w klasach maturalnych, wprowadza się uczniów w szczegóły egzaminu dojrzałości. Jeszcze w tym roku muszą wypełnić deklarację i wskazać, jakie przedmioty chcą zdawać na maturze. Muszą wybrać także stopień egzaminu – podstawowy lub rozszerzony. Wybrane przedmioty pokrywają się przede wszystkim z ich zainteresowaniami. Biorą pod uwagę także wytyczne dotyczące rekrutacji.

Rekrutacja 2021/2022 – co już wiemy?

Rekrutacja na każdy kierunek ma charakter indywidualny. Oznacza to, że wyszukiwarce przy każdym kierunku znajdziecie szczegółowe zasady rekrutacji. W tabeli umieszczony jest wykaz przedmiotów, które warto zdawać na maturze oraz przelicznik wyniku na punkty w rekrutacji.

Kierunek jest ważny, uczelnia też

Większość z Was ma wymarzony kierunek studiów. Czasem najtrudniejszą decyzją jest wybór spośród uczelni oferujących ten kierunek. Wiemy, ze także podczas rekrutacji 2021/2022 będziecie potrzebować informacji o ty, co oferują ośrodki akademickie.

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje w formie prezentacji. Warto się z nią zapoznać. Dowiecie się, co oferuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i na jakie wsparcie mogą liczyć studenci.

Pobierz informator i dowiedz się więcej o rekrutacji 2021/2022

Tym, którzy już wiedzą, że wybiorą Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, proponujemy natomiast zapoznanie się z ofertą edukacyjną. W rekrutacji 2021/2022 pojawi się 100 kierunków i 83 specjalności. Zachęcamy też do zapoznania się z prezentacjami kierunków, np.: