Współpraca UAM i Santander to kilkanaście projektów w roku akademickim. Dzięki niej studenci otrzymują stypendia, ale też możliwe są ich praktyki i staże. Wiesz z jakich form współpracy mogą korzystać studenci?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współpracuje z bankiem w ramach projektu Santander Universidades. W rego ramach realizowane są liczne programy, akademie oraz stypendia i konkursy dedykowane studentom.

Akademia Santander to stypendia dla studentów i doktorantów

Jedną z propozycji jest Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council. To program rozwojowy dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje językowe. Program składa się z trzech etapów:

1. Etap I – LearnEnglishSelect – 500 osób otrzyma dostęp do interaktywnej platformy e-learningowej British Council LearnEnglishSelect.
  2. Etap II – EnglishOnline – 250 osób otrzyma po 10 lekcji języka angielskiego w formie online z nauczycielami British Council na platformie EnglishOnline.
  3. Etap III – IELTS – 125 osób otrzyma dostęp do materiałów dydaktycznych Road to IELTS przygotowujących do zdania testu IELTS oraz 100% dofinansowania opłaty testu IELTS.

O udział w Programie mogą się ubiegać: studenci, doktoranci, absolwenci, pracownicy.

Studenci UAM korzystali z propozycji kursów

Propozycją pozwalającą na podniesienie kompetencji już w trakcie studiów, z których aktualnie korzystają studenci UAM jest kurs podnoszący kompetencje cyfrowe.  W programie znalazły się między innymi nauka Excela od podstaw oraz opcje zaawansowane z wykorzystaniem języka SQL oraz dodatków BI. Inna propozycja to zajęcia uczące analizy danych. Zajęcia będą odbywały się w czerwcu 2021 roku w  100% online w języku angielskim i hiszpańskim. Nie było wymagane doświadczenie ani wiedza wstępna z zakresu analityki.

Warto podkreślić, że kursy są certyfikowane. Łączą je też przyjęte przez Santander priorytety: edukacja połączona z praktyką, przygotowanie do wejścia na rynek pracy oraz pomoc w przeobrażeniu studenckich pomysłów  w dochodowe, dostarczające nowe rozwiązania biznesy.

Staże i praktyki

Bank ma do zaoferowania ponad 210 miejsc na płatne praktyki dla studentów w całym kraju. Dzięki temu, to Ty, jako przyszły student UAM, możesz wybrać najbardziej dogodny dla Ciebie czas na zdobywanie doświadczenia zawodowego.

Współpraca UAM i Satander

Współpracę pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Santander Universidades zapoczątkowaliśmy w 2012 roku, a placówka w budynku Wydziału Historii UAM została otwarta w 2018 roku. Przez ten czas udało się zrealizować wiele projektów, m.in:

• programy stypendialne,
  • udział w Stypendium Santander na prestiżowej uczelni Georgetown University w USA,
  • Akademickie Firmowe Ewolucje – cykl bezpłatnych i certyfikowanych szkoleń dla studentów,
  • Wsparcie budowy fit-parku koło Collegium Historicum,
  • XXIX Ogólnopolska Konferencja Uniwersyteckich Poradni Prawnych,
  • Akademicka Szkoła Liderów (ASL),
  • Sponsoring wydarzeń takich jak 100-lecie Uniwersytetu czy mniej oficjalnych, np. Wielkiego Grillowania.

Wspólnie wybierzmy Społecznika Roku

1. czerwca rozpoczęła się rekrutacja do Nagroda Santander „SPOŁECZNIK ROKU” dla studentów i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zgłoszenia można przesyłać do 15 czerwca 2021. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej oraz aktywną działalność na rzecz środowiska akademickiego. Zachęcamy do przesyłania aplikacji.

Dowiedz się więcej o Społeczniku Roku

Współpraca UAM i Santander – poznaj szczegóły