Relaks w parku po zajęciach? Spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu? Wiosna, lato, a nawet wczesna jesień sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Zielone płuca w miastach są do tego najlepsze. Dlatego przygotowaliśmy szybką podróż po poznańskich parkach.
Najbardziej popularne miejsca
Miejsce na relaks w parku zależy oczywiście od okolicy, w której zamieszkacie. Są jednak miejsca znane wszystkim mieszkańcom Poznania i właśnie takim miejscem jest park Sołacki. To rozległy park w stylu angielskim. W parku są Stawy Sołackie oraz łąka zaprojektowana do gier i zabaw. Obok licznych mostków jest też wieża spadochronowa oraz ścieżka rowerowa.
Największym parkiem w Poznaniu jest park Cytadela. Został utworzony na terenie dawnego Fortu Winiary. W 2020 roku został wyróżniony Złotą Pinezką Google Maps. Odwiedzający chwalą sobie jego architekturę oraz dużą ilość ciekawych nasadzeń.
Kolejnym równie znanym miejscem jest park Wilson. To zabytkowy park zlokalizowany na Łazarzu. W parku jest murowana muszla koncertowa. Są też dwa pomniki przyrody: platan i wierzba. Odwiedzających zachwyca architektura parku oraz zdobne rzeźby.
Blisko wody
Studenci chętnie wybierają relaks w parku w starym korycie Warty. Nic dziwnego. Na obszarze parku zaprojektowano ścieżki spacerowe, strefę kultury, drogi rowerowe, przestrzenie rekreacyjne, amfiteatr, plac z fontanną i plac zabaw.
Relaks w parku tuż przy UAM
Park Mickiewicza znajduje się w centrum Poznania w sąsiedztwie rektoratu oraz kampusu śródmiejskiego. To także zabytkowy park miejski. W dodatku jeden z najbardziej okazałych w mieście. Barwne nasadzenia są pociechą dla oczu, a tryskająca fontanna przynosi orzeźwienie. Dzięki licznym ławkom można wybrać się tam na dużej.
Parki dla aktywnych:
Wiemy, że niektórzy z Was wybierają park, aby spędzić w nim czas aktywnie. Polecamy Wam więc ścieżkę przyrodniczą w dolinie Cybiny. To okolice Antoninka. Ścieżka powstała w dolinie rzeki pośród bagien. Jest wzniesiona na palach i ma 100 metrów długości. Wzdłuż ścieżki ustawiono tablice informacyjne związane z występującymi gatunkami roślin.
Od tego roku miejscem ulubionym nie tylko przez mieszkańców Poznania została ścieżka w koronie drzew. Także znajduje się w Antoniku. Wznosi się na palach wysokości 13 metrów. Ma 250 metrów długości, a jej pokonanie sprawia ogromną frajdę. To spacer w chmurach i szansa, aby poznać las z nowej perspektywy.
Dowiedz się:
Dodaj komentarz