Rekrutacja 2020 okazała się najdłuższą w historii. Kilka dni temu zakończyła się I tura, w której uczestniczyło ponad 23 tysiące kandydatek i kandydatów na studia na UAM. Na decyzję o wyborze kierunku mieli ponad 2 miesiące. Jak zdecydowali?

Rekrutacja w wyjątkowych czasach

1 czerwca uruchomiony został System Internetowej Rekrutacji. Od tego dnia przyszli studenci mogli zapisywać się na wybrane przez siebie kierunki studiów. W tym roku wyjątkowo mogli dokonać zapis przed egzaminem maturalnym. W związku z opóźnieniem egzaminów, także wyniki egzaminów dojrzałości trafiły do zdających później. W związku z tym dłużej trwała rekrutacja na studia

Podczas rekrutacji 2020 wybieraliście spośród kilkuset kierunków i specjalności. Oferta UAM na rok akademicki zawierała oczywiście zupełnie nowe propozycje takie jak m. in. Liberal Arts and Sciences, European Legal Studies czy Filologie regionów. Na jaki kierunek zapisało się najwięcej kandydatów? Na którym było najwięcej kandydatów na jedno miejsce?

Rekrutacja 2020 – Wasze typy

Biorąc pod uwagę bezwzględną liczbę kandydatów, największym zainteresowaniem cieszyła się psychologia (1899 osób), prawo (1489 osób) i filologia angielska (1160 osób). Okazały się one najpopularniejszymi kierunkami.

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było w tym roku na filologię koreańską (25 os./msc.), filologię norweską (21 os./msc.), psychologię (15 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (14 os./msc.) oraz japonistykę (13 os./msc.).

Mamy też dobre wieści, dla tych, którzy nie dostali się na wymarzone studia lub nie mogli uczestniczyć w I turze rekrutacji. Dla niektórych kierunków uruchomiona jest II tura. Trwa także rekrutacja na studia II stopnia. Dlatego zachęcamy do zajrzenia na stronę rekrutacja.uam.edu.pl!

Natomiast wszystkim, którzy w roku akademickim 2020/2021 będą studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przypominamy, że inauguracja roku odbędzie się 1 października, ale zajęcia rozpoczną się od 15 października. O trybie prowadzenia zajęć na danym wydziale i kierunku decydują dziekani. W związku z tym zachęcamy do śledzenia stron wydziałowych.

Przeczytaj też:

>> UAM dla studentów z niepełnosprawnością

>> Nowe kierunki w rekrutacji 2020