Co studenci UAM cenią w swojej uczelni? Jakie kwestie są dla nich najważniejsze? Czy ponownie wybraliby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Tym razem na pytania odpowiada studentka historii, Aleksandra Mądrowska.

Dlaczego UAM?

Pochodzę z Konina, dobre skomunikowanie (pociąg kursujący praktycznie co godzinę oraz tramwaje w Poznaniu bezpośrednio jeżdżące na Wydział Historii) z uczelnią spowodowało, że Poznań stał się miejscem mojej studenckiej destynacji. Ponadto Uniwersytet Adama Mickiewicz oferuje wiele kierunków oraz jest jedną z najlepszych Uczelni w Polsce — nie opłacało się szukać dalej.

Co cenię w swoich studiach?

Jestem na V roku kierunku historia, specjalność archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Swoje pasje związane z archiwistyką czy historią poszerzam
w ramach Sekcji Archiwistyki Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Gerarda Labudy przy Wydziale Historii. Moje studia umożliwiają mi pracę zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Dodatkowo cennym aspektem było zaznajomienie się z ilością ofert związanych z przyszłą pracą – pracę dostanę wszędzie. Wiedza zdobyta podczas studiów stanowi dobrą bazę do zrozumienia praktycznie każdej instytucji. Kończąc te studia, posiadam trzy zawody – jestem historykiem, archiwistą i zarządcą dokumentacji.

Czy polecę uczelnię innym?

Zdecydowanie polecam tę uczelnię, ponieważ oferuje ona liczne granty czy wyjazdy umożliwiające rozwój. Będąc studentem, posiadam dostęp do nieograniczonej liczby baz danych, na przykład POL-on Polska Bibliografia Naukowa, zupełnie za darmo.