W tym roku podczas wydarzeń festiwalowych sporo będzie mówiło się o sztucznej inteligencji! AI jest bowiem hasłem przewodnim tegorocznej edycji. Już za kilka dni wiodące poznańskie ośrodki akademickie i naukowe zapraszają do swoich przestrzeni wszystkie osoby zainteresowane nauką i sztuką oraz AI. XXVII edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach 15-20 kwietnia.

W związku z rosnącym wpływem sztucznej inteligencji i jej bardzo szybkim rozwojem, w tym roku naukowcy pochylą się nad tym zagadnieniem i pokażą je w różnych aspektach i z perspektywy różnych dziedzin.

Przykładowe tematy to:

• Czy sztuczna inteligencja pomoże wyżywić świat i ochronić klimat?
  • Muzyczne sztuczki z inteligencją
  • Sztuczna inteligencja w medycynie
  • Sportowy VR
  • Czy te oczy mogą kłamać? Co przyciąga naszą uwagę w sieci
  • Pokazy chemiczne z AI
  • Wykorzystanie AI w nowoczesnej wojskowości
  • Wprowadzenie do tworzenia interaktywnych map z wykorzystaniem Leaflet

Festiwal zakończy się koncertem organizowanym przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie posłuchać będzie można m.in. Poznańskiej Orkiestry Laptopowej, która jest wspólną inicjatywą Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej i Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Organizatorzy tegorocznej edycji:

• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Politechnika Poznańska
  • Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu
  • Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Laboratorium Wyobraźni

Szczegóły dotyczące zapisów pojawiają się systematycznie na stronie festiwal.amu.edu.pl

Zachęcamy również do odwiedzin PFNiS w mediach społecznościowych:

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.