18 kwietnia o godzinie 9:00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (budynek Collegium Politicum) odbędzie się spotkanie z cyklu POZnaj UAM. Podczas spotkania naukowcy z UAM podzielą się swoją na temat wyborów samorządowych w Polsce.

POZnaj UAM

Projekt POZnaj UAM to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Poznania pomyślana jako rozszerzenie projektu ukazującego Poznań – #POZnajMiasto. Tym razem partnerem w realizacji projektu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pomysłodawcom zależy na tym, by poznać specyfikę jednostek uniwersyteckich, ich rolę w mieście, a także różnorodność prowadzonych tam studiów.  Otwieramy więc przestrzenie uniwersyteckie i zapraszamy młodych ludzi na spotkania z badaczkami i badaczami, aby rozmawiać o sprawach, które są dla młodzieży ważne.

Plan spotkania:

9:00 Prof. UAM dr hab. Krzysztof Skibski: powitanie młodzieży

9:15 Prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak, Kontekst historyczny wyborów samorządowych w Polsce

9:40 Prof. UAM dr hab. Marcin Rachwał, Ordynacja wyborcza w Polsce

10:00 Dr Łukasz Scheffs, Marketing polityczny i zachowania wyborcze

10:20 Panel dyskusyjny (paneliści – młodzież)

10:45 Zakończenie

Link do zapisów: https://tiny.pl/d72ln