Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to wiodąca uczelnia w zachodniej Polsce. Co studenci UAM cenią w swojej uczelni? Jakie kwestie są dla nich najważniejsze? Czy ponownie wybraliby Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Tym razem na pytania odpowiada studentka Liberal Arts and Sciences, Wiktoria Nowak.

Dlaczego UAM?

Wybór Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza był dla mnie naturalną decyzją ze względu na jego bogactwo kierunków studiów oraz wysoki standard kształcenia.

Co cenię w swoich studiach?

Podczas mojej edukacji na UAM cenię sobie wyjątkowych wykładowców, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także potrafią zainteresować studentów, prowadząc dynamiczne dialogi i inspirujące dyskusje. Dzięki nim zajęcia stają się fascynującym i rozwijającym doświadczeniem, a nie jedynie suchym przepisywaniem notatek przez długie godziny. Dodatkowo doceniam możliwość rozwoju poza salą wykładową. Dzięki bogatej ofercie kół naukowych, które pozwalają zdobywać cenne doświadczenie i nawiązywać wartościowe kontakty. Uczelnia ta również zasługuje na pochwałę za swoje wsparcie dla studentów, zarówno poprzez Poradnię Rozwoju i Wsparcia Psychicznego, jak i dostosowanie studiów do potrzeb osób z różnymi trudnościami.

Czy polecę uczelnię innym?

Zdecydowanie polecam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza! Ta uczelnia nie tylko oferuje nieograniczone możliwości rozwoju w różnych obszarach – naukowych, zawodowych oraz życia studenckiego, ale także wykazuje wyjątkowe zaangażowanie w promowanie różnorodności i dostępności dla wszystkich zainteresowanych.