Noc Naukowców od lat z powodzeniem uczy i bawi młodych adeptów nauki. Już za moment kolejna odsłona wydarzenia. Mowa o piątku 30 września. Już po południu, bo o godzinie 16:00, w całej Europie, rozpocznie się kolejna edycja Nocy Naukowców. Wśród organizatorów tego wydarzenia w Poznaniu jest oczywiście Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Będzie to wieczór, podczas którego drzwi niemal wszystkich wydziałów będą stały dla Was otworem! To wyjątkowa okazja, ponieważ w salach wykładowych będziecie odkrywać tajemnice nauki ramię w ramię z naukowcami. To ten dzień, w którym odejdą oni od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Postarają się przekonać Was, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Podczas Nocy Naukowców na UAM będziecie świadkami eksperymentów i doświadczeń naukowych, a przy okazji poznacie naukowców UAM. To jedna z niewielu okazji, aby odwiedzić sale wykładowe i laboratoria. Mało tego, w trakcie wydarzenia będą odbywały się pokazy, a także warsztaty. Uczestnicy Nocy Naukowców będą mogli  samodzielne wykonywać eksperymenty, wykorzystując profesjonalny sprzęt.

Noc Naukowców na UAM

Naukowcy z 18-stu wydziałów i jednostek ogólnouczelnianych UAM przygotowali kilkadziesiąt propozycji tematycznych, z których każdy znajdzie coś dla siebie! Kilka propozycji pojawi się na kanale Youtube „Noc Naukowców w UAM”, a zdecydowana większość czekać będzie na uczestników wydarzenia w budynkach UAM.

Będą wykłady, warsztaty, prezentacje, wycieczki, pokazy itp. Wszystkie łączyć będzie wspólne przesłanie, które w tym roku przyświecać będzie wszystkim krajom biorącym udział w Nocy Naukowców, czyli Zielony Ład. Mając to na uwadze, naukowcy i studenci UAM, będą chcieli zwrócić uwagę tegorocznych uczestników wydarzenia na problemy związane z  ochroną środowiska, czy klimatu. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli przekonać się, że podejście proklimatyczne może być prezentowane przez wszystkie dziedziny nauki.

Szczegółowe informacje: