Centrum Dronów na UAM to miejsce, dzięki któremu w trakcie studiów zdobędziesz dodatkowe umiejętności. Co więcej, otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje. Dla kogo ta propozycja?
Centrum Dronów na UAM powstało na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Powód jest oczywisty. Drony coraz częściej stają się narzędziem pracy dziennikarzy, ale nie tylko… wykorzystywane są przecież do działań militarnych czy akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Korzystać z nich będą także studenci zarządzania państwem czy bezpieczeństwa narodowego. Warsztaty dronów zostały bowiem wpisane w programy nauczania na kilku kierunkach prowadzonych przez WNPiD.
Wzory z zagranicznych uczelni
Studio działa już od połowy 2019 roku i było to pierwsze takie centrum na polskiej uczelni. UAM wzorował się na amerykańskich uniwersytetach, które już 10 lat temu prowadziły takie centra do celów dydaktycznych i szkoleniowych. Aby z dronów mogli korzystać studenci, najpierw przeszkolono kilkunastu wykładowców.
Co dla studentów po warsztatach?
Centrum Dronów na UAM sprawiło, że od dwóch lat studenci nie tylko biorą udział w warsztatach i posiadają praktyczną umiejętności obsługi drona. Otrzymują także szansę na zdobycie certyfikatu.
Studenci po ukończeniu warsztatów będą mogli podejść do certyfikacji:
VLOS – Visual Line of Sight, czyli loty dronem w zasięgu wzroku,
BVLOS – Beyond Visual Line of Sight, czyli loty dronem poza zasięg wzroku
To wciąż mało?
Z dronów mogą korzystać także studenci innych wydziałów. I tak się dzieje. Wydział Historyczny UAM realizował np. projekt Humaniści – Profesjonaliści. W ramach projektu studenci ukończyli szkolenie z obsługi dronów.
Centrum Dronów na UAM z pewnością warte jest uwagi, ale przy okazji wspomnimy, że na WNPiD działają też inne studia multimedialne. Dzięki nim studenci nie tylko przyswajają teorię, ale zdobywają praktykę.
>> Studia na UAM to dużo praktyki: dowiedz się więcej o reżyserii dźwięku
Dodaj komentarz