Informatyka na UAM to kierunek prowadzony przez Wydział Matematyki i Informatyki. Studia trwają 3,5 roku. W trakcie 7 semestrów przyswajasz widzę i zdobywasz umiejętności oraz doświadczenie niezbędne na rynku pracy.
Wiesz, że na rynku pracy brakuje około 50 tys. specjalistów?
To nie żart. Procesy informatyczne towarzyszą nam na każdym kroku, są stałym elementem naszej codzienności. W związku z tym zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wcale nie maleje. Wręcz przeciwnie. Informatyka wkroczyła w każdą naszą sferę życia. Dzięki temu po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę w dowolnym obszarze informatyki. Jeśli zatem chcesz poszerzyć swoje umiejętności analitycznego myślenia i nie boisz się technologii to mamy coś dla Ciebie!
Przygotowanie i kompetencje
Po 7 semestrach nauki uzyskujesz tytuł inżyniera informatyki. Program studiów jest podzielony na treści ogólne i wiedzę specjalistyczną. Pierwsze 3 semestry to czas poświęcony nauce podstaw matematyki i informatyki. Poznasz więc systemy operacyjne, sieci komputerowe, bazy danych, języki programowania, logika, metody numeryczne. W kolejnych semestrach sam wybierzesz zajęcia, w których chcesz brać udział. Dzięki temu sam zdecydujesz o swojej ścieżce rozwoju i przyszłości zawodowej.
W ramach przedmiotów będziesz mieć okazję nie tylko zgłębiać teorię, ale także realizować praktyczne projekty. Ostatnie dwa semestry przeznaczone są na tworzenie zespołowego projektu inżynierskiego.
Współpraca z biznesem
Wydział Matematyki i Informatyki UAM ściśle współpracuje z firmami z branży IT, aby zapewnić swoim studentom różnorodność obszarów nauki oraz pozwolić im posiąść wiedzę dostosowaną do oczekiwań pracodawców na współczesnym rynku pracy. W naszej ofercie dydaktycznej proponujemy studentom zajęcia prowadzone przez praktyków z firm partnerskich.
Kariera po studiach
Nadal zastanawiasz się, jakie możliwości dają Ci studia informatyki na UAM? Przekonaj się! Możesz zostać programistą, projektantem, analitykiem lub zarządzać zespołem informatycznym. Będziesz gotowy by podążyć ścieżką związaną z warstwą sprzętową i infrastrukturą informatyczną, tak by zadbać o bezpieczeństwo i zarządzanie ich jakością. Możesz też dalej rozwijać swoje kompetencje i wkroczyć na drogę naukową pracując w obszarach badawczo-rozwojowych, związanych na przykład ze sztuczną inteligencją.
Dodaj komentarz