Nowy rok dla maturzystów, ale także innych osób planujących podjęcie studiów, to czas poszukiwań. Poszukiwań uczelni i kierunku studiów. W końcu przed podjęciem decyzji warto porównać propozycje i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Oferta 2024

Chcemy, żeby poszukiwania oferty UAM były łatwe i przyjemne. Dlatego na stronie uczelni znajduje się już zakładka, która kieruje do oferty edukacyjnej 2024. Zostaniecie przekierowani do Systemu Internetowej Rekrutacji z wykazem kierunków oferowanych na rok akademicki 2024/2025. Z pewnością w kwietniu pojawi się jeszcze kilkanaście propozycji. Będą to nowe kierunki studiów, które trafią do oferty UAM po raz pierwszy.

Sprawdź ofertę

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Zadbaliśmy też, aby wszystkie najważniejsze informacje o danym kierunku był w jednym miejscu. Dlatego System Internetowej Rekrutacji jest równocześnie wyszukiwarką kierunków, w której znajdziecie opisy, przykładowe przedmioty, informacje o perspektywach zawodowych, a także wymagania rekrutacyjne. Przy każdym kierunku jest też umieszczony schemat postępowania rekrutacyjnego. Od 1 czerwca (tego dnia startuje rekrutacja na UAM) na stronie kierunku w SIR znajdziecie też najważniejsze terminy związane z rekrutacją, np. deadline zapisania się an kierunek, opłacenia zapisu, czy dostarczenia dokumentów.

Dlaczego UAM?

Dlaczego warto lepiej poznać Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu? Dlaczego warto zapoznać się z ofertą oferowanych kierunków? UAM znajduje się wśród trzech najlepszych uniwersytetów w Polsce (wg rankingu Perspektyw). Oferta studiów jest rozbudowana i różnorodna. Kandydaci wybierają spośród ponad 100 kierunków i ponad 50 specjalności. Uczelnia posiada także rozbudowany system wsparcia studenta oraz prowadzi program rozwojowe, które motywują do prowadzenia pracy naukowej. Społeczność akademicka to także ponad 200 kół naukowych oraz liczne stowarzyszenia i organizacje.

Sprawdź koła naukowe na UAM